+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Špeky ze zlínského Života farnosti

Goto down 
+8
Irenej
JL
Michal Kretschmer
Fr. Albert T.O.P.
bJ
Adalbert
Quido van Rijn
René Václavek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime27.06.11 13:11

NOVÝ HUSITSKÝ FARÁŘ VE ZLÍNĚ.

Po čtyřech letech, po smrti L.Kopeckého nebylo místo faráře CČH ve Zlíně obsazeno, nyní dostali věřící nového faráře.
Při slavnostních bohoslužbách(sic) byl v neděli uveden do úřadu Zdeněk Kovalčík z Náchodu. Instalaci provedl brněnský biskup Šandera za účasti stovky věřících, při této instalaci byli také zástupci zlínské ekumeny.
Nový farář byl dříve laickým kazatelem, 4.7.97 přijal ve své církvi jáhenské svěcení o rok později také svěcení kněžské. No No

I katolíci musí být informováni, co se děje v ostatních "církvích."

Ještě dovětek. Nikoho jsem zde ze zlínských nejmenoval jménem, dotyčná se zlobí i na ty články se ŽF, nemám vylévat na tyto vzorné farníky kýble špíny.
Na naši rodinu také kdysi pár těchto vzorných farníků vylévalo kýble špíny, aniž by znali situaci, proti tomu, co zde uvádím, to nebylo nic.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime27.06.11 13:13

ospilos napsal:
Zní to logicky, ale řekl bych, že mnohem více než na počtu mší svatých záleží rozdílené milosti na dispozici účastníků. Dokonce si dovedu představit, že NOMák, v dobré víře se účastníci NOMu, může teoreticky obdržet víc milostí, než levembrista, jehož duchovní obzor končí u nenávisti k modernistům, kteří nám zkazili Církev, spokojeně chrochtající pří Božítělovém kázání.
Přesně jsi to citoval. Já modernisty nenávidím, je mi jich upřimně líto, občas je to na žděšení, občas k smíchu.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime27.06.11 13:29

ospilos napsal:
Zní to logicky, ale řekl bych, že mnohem více než na počtu mší svatých záleží rozdílené milosti na dispozici účastníků. Dokonce si dovedu představit, že NOMák, v dobré víře se účastníci NOMu, může teoreticky obdržet víc milostí, než levembrista, jehož duchovní obzor končí u nenávisti k modernistům, kteří nám zkazili Církev, spokojeně chrochtající pří Božítělovém kázání.

Poznámka o disposici účastníků mše svaté (nebo přijímajících nějakou svátost) je na místě. Děkuji. Já měl svou poznámkou na mysli užitek ze mše sv. který z ní nebytně plyne (podobně jako svátosti působí ex opere operato).
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime12.07.11 20:06

Katy napsal:
bratrJan napsal:
To doufám ne.

Doufáš pravdivě, bratře, a já Ti za to děkuji. Bohužel někteří lidé pravdu slyšet nechtějí. Pomluvy a lži jsou zajímavější... No

Pravda, pravda. Jsou i tací zatvrzelí, kteří si vidí jen na špičku svého vlastního nosu a zapomínají pak na slova "Milosrdenství chci a ne oběti",
kteří neslyší nebo nedbají "Nesuďte, abyste nebyli souzeni" a soudí přes intenet lidi, které vůbec v žiotě neviděli... a považují to za křesťanskou ctnost...

Od těchto bludův, které se nevyhýbají ani věrným tradičním katolíkům, od saleziánů a fokolarínů † ochraňuj nás, Pane †.

(Je třeba za ně stále prosit, aby dal Bůh do jejich tvrdých srdcí dar Lásky a Moudrosti.)

Bože, buď milostiv mně, hříšnému.
Amen.


Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime12.07.11 20:18

René Václavek napsal:
Já modernisty nenávidím, je mi jich upřimně líto, občas je to na žděšení, občas k smíchu.

Ale ale...?
Písmo Svaté přece neříká, že máme nepřátele nenávidět a upřímně je litovat... Máme je přece milovat a modlit se za ně.

To jsou Kristova slova, milý bratře, která patrně vůbec neznáš.

Zůstávám v modlitbě za Tvé procitnutí, opuštění cesty osobní nenávisti, která nevede ke spáse, a za Tvůj návrat ke Svatému Božímu Slovu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime12.07.11 20:27

René Václavek napsal:
Na naši rodinu také kdysi pár těchto vzorných farníků vylévalo kýble špíny, aniž by znali situaci, proti tomu, co zde uvádím, to nebylo nic.

V této nenávisti jdeš, milý bratře, velmi spolehlivě dál a dál. Na Facebooku leješ už ne nějaké malé kyblíčky s blátíčkem, ale celé cisterny až galony špíny "aniž bys znal situaci" nebo znal osobně ty, kteří jsou Tvými oběťmi - leješ veřejně špínu na poctivé a věrné katolíky. Nevěděl jsem, kde se to v Tobě bere, již to vím a zůstávám v modlitbě za Tebe a Tvé obrácení k Bohu.

(Jak to bylo s tím dlužníkem, kterému jeho pán odpustil obrovský dluh, který neměl šanci zaplatit a on celý nadšený šel a začal škrtit svého dlužníka kvůli směšnému dluhu v porovnání s tím, co měl sám a dal ho dokonce vsadit do vězění - víš, jak sám potom dopadnul? Jistěže víš. Modlím se za Tebe, abys našel v tomto podobenství i sebe.)
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 8:52

Hele, Tomíku Navrátile, nevím na koho jsem na FB vyléval kýblíčky. Jestli za to považuješ i to, že jsem se podivil, jak může příznivec tradice jít na charomši, účastnit se nekatolického obřadu, když má možnost jít o pár kiláků dál na plně katolický obřad. To, že jsi to obhajoval, nechtěl jsi být pasivní v Černovicích, ale získávat pro tradici lidi u charoušů, je Tvá věc.
Nevím, kdo by ze zdejších hichů s tím souhlasil, stejně jako s tím, že nemůžeš odejit z pozice varhaníka, jinak by tam vtrhli kytary.I jeden ze zdejších hochů umí hrát na varhany, byxl poždádán o to ve vedlejší farnosti, odmítl, pokud se tam bude sloužit Novus Ordo.
Pokud nemůžeš jezdit dle sebe z jistých důvodů pravidelně do Brna, kde to máš kousek, tak když se tam dostaneš, jdeš na charo. Sorry, to opravdu nechápu. Pokud nesouhlasím s hoblponkem, tak nepůjdu na jeho svěcení.
Něco podobnýho jsi mi napsal na SZ, pak nechápu, proč tyto osobní věci píšeš sem, není to fér a svědčí to o jisté nevyrovnanosti. Ostatně, nejsem první....
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:04

tomasaq napsal:
René Václavek napsal:
Já modernisty nenávidím, je mi jich upřimně líto, občas je to na žděšení, občas k smíchu.

Ale ale...?
Písmo Svaté přece neříká, že máme nepřátele nenávidět a upřímně je litovat... Máme je přece milovat a modlit se za ně.

To jsou Kristova slova, milý bratře, která patrně vůbec neznáš.

Zůstávám v modlitbě za Tvé procitnutí, opuštění cesty osobní nenávisti, která nevede ke spáse, a za Tvůj návrat ke Svatému Božímu Slovu.
Nevyjádřil jsem se asi přesně, nenávidím modernismus, níkoliv ty lidi, je mi jich líto, že jsou slepí a nevidí realitu. To se týký i neokatolíků a slovenských wojtyliánů.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:05

René Václavek napsal:
Hele, Tomíku Navrátile, nevím na koho jsem na FB vyléval kýblíčky. Jestli za to považuješ i to, že jsem se podivil, jak může příznivec tradice jít na charomši, účastnit se nekatolického obřadu, když má možnost jít o pár kiláků dál na plně katolický obřad. To, že jsi to obhajoval, nechtěl jsi být pasivní v Černovicích, ale získávat pro tradici lidi u charoušů, je Tvá věc.
Nevím, kdo by ze zdejších hichů s tím souhlasil, stejně jako s tím, že nemůžeš odejit z pozice varhaníka, jinak by tam vtrhli kytary.I jeden ze zdejších hochů umí hrát na varhany, byxl poždádán o to ve vedlejší farnosti, odmítl, pokud se tam bude sloužit Novus Ordo.
Pokud nemůžeš jezdit dle sebe z jistých důvodů pravidelně do Brna, kde to máš kousek, tak když se tam dostaneš, jdeš na charo. Sorry, to opravdu nechápu. Pokud nesouhlasím s hoblponkem, tak nepůjdu na jeho svěcení.
Něco podobnýho jsi mi napsal na SZ, pak nechápu, proč tyto osobní věci píšeš sem, není to fér a svědčí to o jisté nevyrovnanosti. Ostatně, nejsem první....

Už i zde hážeš svoji špínu?
Co myslíš větou "Pokud nesouhlasím s hoblponkem, tak nepůjdu na jeho svěcení."? Že je např. špatné, že jako objednaný fotograf jdu fotit? Jak ubohé, nízké a podlé.
O dalším nebudu jmenovitě s Tebou debatovat - zvedl jsi mne ze židle tím, že očerňuješ na FB mladé tradylidi - mohu předložit i jasný důkaz, kopii toho, co jsi blinkal na moji zeď, stále to tam mám a pečlivě to budu zálohovat.

Psal jsem Ti mnohokrát soukromě, vedeš si stále svou a ubližuješ svými tvrdými rozsudky lidem, kteří se tě zastávali, včetně očerňování Líby Jakubíčkové za její nepřítomnosti. Ne! Nikdy nebudu následovat takovou cestu ohavnosti, jakou jsi mi ukázal! No No No

Zůstávám v modlitbách za Tvé sprosté, posedlé a nekřesťanské jednání. +
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:12

René Václavek napsal:
tomasaq napsal:
René Václavek napsal:
Já modernisty nenávidím, je mi jich upřimně líto, občas je to na žděšení, občas k smíchu.

Ale ale...?
Písmo Svaté přece neříká, že máme nepřátele nenávidět a upřímně je litovat... Máme je přece milovat a modlit se za ně.

To jsou Kristova slova, milý bratře, která patrně vůbec neznáš.

Zůstávám v modlitbě za Tvé procitnutí, opuštění cesty osobní nenávisti, která nevede ke spáse, a za Tvůj návrat ke Svatému Božímu Slovu.
Nevyjádřil jsem se asi přesně, nenávidím modernismus, níkoliv ty lidi, je mi jich líto, že jsou slepí a nevidí realitu. To se týký i neokatolíků a slovenských wojtyliánů.

Zajímavé... tak Ty se nevyjadřuješ přesně a lidé, kterým spíláš za každou sebemenší chybičku, Ti to mají tolerovat a když se jiný přesně nevyjádří, hned je špatný a odsouzeníhodný?

Bloude, stále se za Tebe modlím, abys poznal, jak obrovský dluh Ti Bůh odpouští a za jaké dloužky jiné lidi, které ani neznáš, veřejně kamenuješ. +
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:13

Sorry, ale pokud nesouhlasím s hoblponkem, tak nepůjdu na jeho svěcení, i když bych byl objednán. Že je to můj kšeft? Tak si najdu něco stálejšího a jistějšího. Koho jsem na FB z tradylidí očerňoval? Jak jsem očerňoval Libu? Nic za zády jsem nepsal, jen jsem uvedl, že v těch výmluvách jste si rovni. Kdo o ní psla drby, pasl jí výhrižné dopisy, ať se dá konečně do kopy, žádal jí o přátelství a pak ji pronásledoval? Ona si to bohužel zabírá, já ne.
Měla pravdu v tom, že si na Tebe mám dát bacha. Normální člověk sem nebude psát osobní věci, do tematu, které k tomu nepřísluší.
Můžeš mi další SZ na FB, budu jen na mobilu,nejde mi tam regisrace na toto forum.
Někoho otravovat maily , kdo o to nestojí je asi křestanské.....
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:17

Dovedu ochopit, že se někdo nevyjadřuje přesně. Ale to, že jako zastánce tradice jde k charoušům, kde se dá čekat virvajz, který se dá očekávat a který mu vadí.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:21

Uz jsem toho blazna vyrazil.
Presne stejnou zkusenost mám s nim taky.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 9:44

On si stejně myslí, že jsem jej nechal vyrazit já, prý je to nízké....
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 10:07

Je to docela humus co se tady dozvídám. Varhanická služba je služba Bohu i věřícím a bez ní upadne farnost ještě hlouběji. Proto si vážení važte varhaníků - nejenže udržují ty nástroje v chodu, ale přispívají k tomu, aby z chrámů nevymizel ten zbytek vnějších znaků katolicity, co tam některé lidi může táhnout, samozřejmě vedle přítomnosti Boží a hlasu Božího. Chápejte, že být dobrým varhaníkem popř, ředitelem kůru chce čas a úsilí a ti lidé to dělají buď zcela nebo skoro zadarmo. Pak se jim dostane "rady" ať chodí někam jinam, kde o jejich varhanickou službu nikdo ani nestojí a další "rady" jak dělají skoro všechno špatně.
Kvůli podobným řečem už odsud odešlo zhnuseno i více lidí. Tohle se opravdu nedá vydržet.
Jo, kdo nemyslí na hledající a má své jisté, tak ten podobné věci nevidí, ale podobné jednání jako se předvádí zde, je často k pláči. Hlásím se k částečné odpovědnosti za tento neutěšený stav, ale prosím alespoň to nezhoršujte.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 10:25

Pan Navratil je zvlastni pripad cvoka.
I mne zadal o pratelstvi. Kdyz jsem se mu predstavil, cekali byste asi omluvu za ten jeho davny nenavistny mail me malickosti. Ale kdeze! To by nesmel byt pan Navratil (ten, ktery polehoucku evangelisuje na CHO konferenci!). Jako by se nechumelilo diskuse se vedla a najednou jeden den koukam, zprava o obsahu, asi nasledujiciho - jsem lhar, vydavam se za kneze (kdyz jsem se mu snazil vysvetlit, ze klerik automaticky nemusi byt knezem, odbyl me, ze se ode mne nenecha poucovat). Oznamil jsem mu, ze v tom pripade ho mazu z pratel, protoze s takovymi lidmi (stacil se uz "omluvit" za svůj tehdejsi vylev) se pratelit nehodla. Vitezoslavne opacil, ze mám smulu, protoze ON uz si mne vymazal. Jeste dodal, ze se za mne bude dále modlit, abych prohledl a zachranil se sám pred sebou.
Nu, jak přes kopirak.
K varhanikum hrajicim na NOM nemam omluvy. Podileji se na plneni kostelu za ucelem falesne protestantske komusluzby. Staveni hrazi proti kytarakum je smesne.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 10:43

"K varhanikum hrajicim na NOM nemam omluvy. Podileji se na plneni kostelu za ucelem falesne protestantske komusluzby. Staveni hrazi proti kytarakum je smesne."

- Jo, ale jsou k tomu svedeni. Pan Navrátil svoji cestu ke svaté Tradici teprve hledá, co já vím tak teprv cca půl roku a jeho život se bouřlivě mění a zatím prostě nedokázal svoji farnost kopnout do gluteu, tak bych ho na svém fóru spíš toleroval a formoval. Ale tohle naštěstí není mé fórum Smile

Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 10:51

Pan Navrátil jistě není jediným varhaníkem. Psal jsem i v obecné rovině. Opakuji važte si varhaníků. Salónkáři, kteří varhany na nic nepotřebují, nechť prominou.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 11:46

Muze byt, ale hledani neomlouva chovat se jak naproste hovado.
Varhaniky mám rad. Nekolik z nich je mymi prateli.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 11:52

K tomuhle má skutečně co říct. Není moje zásluha že jsem skončil, byl jsem vykopnut Bohem, ale vnímám to jako jistou úlevu a rozvázání rukou. Za ten krátký život už mám lidstva plné zuby a nehodlám zkrášlovat další zhůvěřilosti jím prováděné. Myslím, že někomu třeba i ležím v žaludku protože má špatné svědomí, ale po tom mi nic není, to je jeho problém a ten si musí vyřešit uvnitř, já to nikomu nevyčítám, že někde hraje na NOM. Ano, celý život jsem chtěl dělat muziku, dokonce jsem jí skládal a hodně mně mrzí že to už nikdy nebude (dneska nakonec nemám ani klavír, páč není kam ho dát v domku), ale nehodlám to dělat nadále za cenu prostituce při NOM. Zkrášlovat NOM a činit ho přitažlivějším je podobné, jak dát líčidla staré kurvě aby svedla více chlapů. NOM je zvrácenost, která ničí lidi.




Quido van Rijn napsal:
Je to docela humus co se tady dozvídám. Varhanická služba je služba Bohu i věřícím a bez ní upadne farnost ještě hlouběji. Proto si vážení važte varhaníků - nejenže udržují ty nástroje v chodu, ale přispívají k tomu, aby z chrámů nevymizel ten zbytek vnějších znaků katolicity, co tam některé lidi může táhnout, samozřejmě vedle přítomnosti Boží a hlasu Božího. Chápejte, že být dobrým varhaníkem popř, ředitelem kůru chce čas a úsilí a ti lidé to dělají buď zcela nebo skoro zadarmo. Pak se jim dostane "rady" ať chodí někam jinam, kde o jejich varhanickou službu nikdo ani nestojí a další "rady" jak dělají skoro všechno špatně.
Kvůli podobným řečem už odsud odešlo zhnuseno i více lidí. Tohle se opravdu nedá vydržet.
Jo, kdo nemyslí na hledající a má své jisté, tak ten podobné věci nevidí, ale podobné jednání jako se předvádí zde, je často k pláči. Hlásím se k částečné odpovědnosti za tento neutěšený stav, ale prosím alespoň to nezhoršujte.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 12:14

Holt není varhaník jako varhaník Mr. Difficulte. Jsou takoví co ještě nezlomili nad sebou hůl a o cosi se snaží a ti by asi nesouhlasili s tím, že jejich působení se podobá natírání staré kurvy líčidly. Konečně ti co nenatírají (tj. nehrají nikdy na NOMu) a jsou přitom činnými varhaníky v kostelích, by se dali v celé republice spočítat na prstech. Existují-li takoví vůbec. Ti ostatní tedy musí nutně spadnout do krabičky, kterou jsi onálepkoval.
Ale myslím, že nakonec Bůh si to přebere lépe, ten vidí do srdcí, my ne.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 12:37

Já jsem nezlomil nad sebou hůl. Navíc je třeba rozlišovat mezi subjektivní neschopností nahlédnout a objektivní škodlivostí jejich jednání. Chce to číst pozorně, já ty lidi nesoudím, já pouze tvrdím, že objektivně pomáhají udržovat svinstvo.

Pastýřům udržujícím NOM pak můžu poděkovat za zkušenost, kterou prožívali lidé při prověrkách. Taky je zničili, když se rozhodli "nezlomit nad sebou hůl".
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 12:53

No tak sám jsi psal že cosi už nikdy nebude. Jistá zlomená hůl to je, samozřejmě že ne ta hlavní, životní, ale přesto.
Subjektivno je asi také hloupost rozebírat. Buď jednají objektivně špatně nebo ne. Tvrdíš, že objektivně pomáhají udržovat svinstvo. Bez nich by se neudrželo? Smile Je srpávná úvaha, že když nebudou varhany bude ticho nebude ani lidový zpěv anebo budou vyřváat mladí a kytary. Ale vše ostatní zůstane, nic se nerozpadne a do salónků také nepřijde nikdo další.

Jen si představuji tu nádheru, kdy by všichni věřící náhle prohlédli, jak se doposavad mýlili a nahrnuli se k FSSPX do salonků. Včetně varhaníků, zpěváků atd atd. Jestli by o ně PTS vůbec stál .......
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 13:00

„Jestli by o ně PTS vůbec stál .......“

Quido, prosím Vás, brzděte.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime13.07.11 14:18

Je snadné vytrhnout cokoli z kontextu a ihned omlátit o hlavu. Vy jste nepřemýšlel nad omezenou kapacitou salónků a co by se stalo, kdyby nastal ten zázrak? Smile A víte, že v některých státech tradiční katolické struktury jako FSSPX vůbec nepůsobí třeba pro Vietnam je kněz v Singapuru? Ale proč chodit tak daleko, Maďarsko, Slovensko, býv. Jugoška daleko horší situace než zde a přitom i zde je to bída. Pokud vás cosi podobného někdy napadlo, tak vám taky muselo být jasné, že věci v tomto směru mohou se hýbat jen postupně. A tak podobné výkřiky kupříkladu na stranu varhaníků, jaké tu zazněly, jsou prostě blbé.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 6 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Špeky ze zlínského Života farnosti
Návrat nahoru 
Strana 6 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: