+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Špeky ze zlínského Života farnosti

Goto down 
+8
Irenej
JL
Michal Kretschmer
Fr. Albert T.O.P.
bJ
Adalbert
Quido van Rijn
René Václavek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime02.02.11 9:51

Irenej napsal:
Ježkovy zraky, vždyť to je Reného vtip, snad to Halík nenapsal doopravdy!? Wink
Jasně že je to vtip, stejně jako stá knížka. On má zajímavé názvy svých silných knih. Třeba Meditován i nemeditován, Dotknout se Buddhova vlasu, Noc s dalajlámou...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime03.02.11 20:21

Zdravím zlínáky, trochu jsem přelítla toto téma....No, u nás ve Slušovicích je taky pan farář salesián a začíná se to vyostřovat tak, že si zřejmě budeme hledat jinou farnost, jak jsem tady pochopila do Zlína nee, tak se poohlídnem na východěSmile
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime04.02.11 15:07

momika napsal:
Zdravím zlínáky, trochu jsem přelítla toto téma....No, u nás ve Slušovicích je taky pan farář salesián a začíná se to vyostřovat tak, že si zřejmě budeme hledat jinou farnost, jak jsem tady pochopila do Zlína nee, tak se poohlídnem na východěSmile
To by bylo nejlepší, hledat lepší nomík neví vono, tak něco autentického.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime04.02.11 15:18

Ale ne moc na východ!
Dohnal si brousí zuby na nespokojené katolíky.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých
Thomas More


Male Počet příspěvků : 604
Věk : 55
Na +T+ od : 26. 06. 10

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime05.02.11 9:22

Už jsem dlouho nenavštívil jejich stránky,tak ani nevím koho mezitím exkomunikovali.
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime05.02.11 23:05

Teď je na řadě papež. Wink

Dohnalovci pracují s asijským nasazením, zbytek světa jen čumí, jak jim to jde od ruky.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime22.03.11 15:05

Farní candrbál

Zábava byla v plném proudu a najednou se v sále objevili čtyři zakuklenci. Vypadali na první pohled jako členové protichemické jednotky. K úlevě těch malých a k překvapení ostatních se z nich vyklubali čtyři kněží naší farnosti....tento rok jako protichemická jednotka, minulý farář jako uklizečka s koštětem, další jako princezna, asi tam na tyto role nemají ženské....ani chlapy. Na nácvik mají asi čas, na vše je dnes laik...i na přinášení viatika nemocným- zároveń jsem byl hrdý na to, že mohu dotýkat a rozdávat Pána života a vesmíru...v očích nemocných nacházím vždy radostné očekávání, lásku, pokoru, vděčnost a vidím, že Ježíš jim nedá více trpět...Co na tom, že toto je úlohou kněze, laik je nevyzpovídá, a těch nemocných zas nejsou stovky, co panáčci dělají, když na vše mají již laiky?
Nehledě na ty svatokrádeže při tomto podáváním i v kostele, čtyři kněží ještě potřebují mimořádně udělující šašky, oni to nezvládnou.
Nehledě na ty počty lektorek...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime22.03.11 16:42

Bože, buď milostiv mně, tolik, tolik hříšnému
a odvrať své tresty i dopuštění na lidstvo.
Ne má, ale Tvá vůle se staň...
Amen.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime27.04.11 11:35

Renda mi poslal, ať sem dám toto:

NOVUS ORDO ve Zlíně...

https://www.youtube.com/watch?v=2f6d-z97uUQ
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime27.04.11 12:03

JL napsal:
Renda mi poslal, ať sem dám toto:

NOVUS ORDO ve Zlíně...

https://www.youtube.com/watch?v=2f6d-z97uUQ

Pro Pána Krále pig
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime27.04.11 13:55

Mikolaj napsal:
JL napsal:
Renda mi poslal, ať sem dám toto:

NOVUS ORDO ve Zlíně...

https://www.youtube.com/watch?v=2f6d-z97uUQ

Pro Pána Krále pig
Mne na tom nepřekvapuje nic, pokud znáš to prostředí, tak tě již nic nepřekvapí. What a Face
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 8:34

Video už zmizelo.
Zřejmě moc velká a nechtěná publicita Wink
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 8:37

Jakub napsal:
Video už zmizelo.
Zřejmě moc velká a nechtěná publicita Wink

Spíš pohoršení...

To už jsou ti lidé tak zblblí, že se proti tomu farníci neozvou? Alespoň ti starší...
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 8:45

Pokud jsem si stačil všimnout, tak dva starší farníci tam v lavicích naopak lehce trsali...
Zlín je pověstný svým ultramodernismem a nejhorším odpadem ze salesiánské sebranky.
Don Bosco by zaplakal a následně je vypráskal.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 9:05

Psal jsem kamarádovi ať to video stáhne a uloží (já tady mám pomalý internet), tak doufám, že to udělal.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 9:11

Jakub napsal:
Pokud jsem si stačil všimnout, tak dva starší farníci tam v lavicích naopak lehce trsali...
Zlín je pověstný svým ultramodernismem a nejhorším odpadem ze salesiánské sebranky.
Don Bosco by zaplakal a následně je vypráskal.

To je smutné. Tam vymizel elementární smysl pro posvátno a řekl bych i pro slušné chování.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 9:19

Ono je to asi tak, že po té masáži, co saloši ve Zlíně spustili, ti soudní (Renda) odešli jinam a ti, jimž takové tajtrlíkování vyhovuje, zůstali a užívají si duchovní pařbu, prázdnotu modernistické zbožnosti.
Jinak, samozřejmě, tito lidé jsou zcela mimo mantinely Katolické Církve.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 9:24

Tak já bych určitě osobní víru žádného z nich nesoudil.

Člověk se snad na ty lidi nemůže zlobit, vždyť tohle je pouze důsledek dlouhodobého působení jejich pastýřů. Co se týče konkrétního videa, ta si myslím, že to, jak se chovat v kostele, ví i většina bezvěrců. Smutné, opravdu smutné.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 9:28

Já Tě chápu, ale na stranu druhou si myslím, že i člověk teologií prakticky nedotčený (zase použiji našeho milého Rendu:) může rozlišit, co už není akceptovatelné. Snažím se je nesoudit, ale podle zkušenosti vidím, že mnohým ten alibismus ("to my ne, to pastýři nás nutili") vyhovuje. Obdobně jako šlechtě za Lutherovy revoluce vyhovovalo okrádat Církev.
Jistě existují i ti, jimž je vlastně jedno, co se v kostele děje a chodí tam jen ze setrvačnosti.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 9:39

Jde mi o tom, že znám lidi, jejichž víra je dle mého velmi silná, ale některé věci jim prostě unikají. A když jim něco řekneš, tak odpoví: "Ale pan farář říkal...". U některých je to ignorantství, u jiných přehnaná úcta ke knězi. Uvědom si, že někteří lidé (a co jich je!) prostě nevědí, jak mají věci správně být. Prostě jsou v tomhle marastu od malička či konverze vychovávaní a s ničím jiným se nesetkali.

I pro mě bylo hodně věcí po konverzi šokem a postupně jsem zjišťoval, že ne všechno je v pořádku. Ale jenom díky mé "hloubavé a zvídavé" povaze Smile A ne každý takový je.

Proto říkám - nesuďme, nevíme jak to u každého konkrétního člověka je.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 10:48

Nevím. Já jako omluvu nezájem o věci ke spáse nutné nepovažuju.
Tedy, pokud se někdo nezajímá o otázky spásy (je mu jedno, proč je nějaká pravda víry taková, jiná onaká - stačí mu, že pan farář to říkal, krizi Církve jako by neviděl), nemohu pro něj najít polehčující okolnost. Protože, co je důležitější? Někdo si zbožští rodinu, děti, práci, majetek, vzdělání, intelekt, přírodu, a tisíce dalších věcí.
Jenže já samozřejmě nejsem Pán Bůh, takže si každý o mých názorech může myslet, co jen chce.
Neříkám, není snadné vyplavat z proudu (mons. Williamson o tom často píše), agere contra - svým přátelům, často rodině (opět třeba Renda, JL, solipso), jenže Kristus Pán nám snadnou cestu nesliboval! Nemůžu se s pochopením dívat na ty, kdo o svou spásu nebojují a jen si tak v klídku hnijí, plní povinnosti. Život je boj a spása dvojnásob. Nějaký doutnající ohníček ostatní nezapálí.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 11:04

Já nesoudím nikoho konkrétně.
Jen popisuju svou zkušenost.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 15:12

Já ve Zlíně již přes 23 let nebydlím, takže již to není dávno má farnost. Za komančů se tam takové věci neděli, to až po příchodu salošů. I když tam již nejsou, farnost je tímto jedem nasáklá. Má bývalá farnost byla proti tomu ještě jakž takž, i když se tam pod vedením mý švagrový začali dít různé kreativity, farář proti tomu nic nenamítal , jen kejval hlavou. Neozval se ani tehy, když laik podával přijímání při biřmování a on Hrdličkovi podával patenu. Již pomalu ani nevím, jak to tam vypadá.
Vypad jsem, a vůbec toho nelituji. Radím to všem, i když zbytek rodiny bude proti. Když se na nomíku chtěj ničit, ať se ničej. Embarassed
To, že je někdo zbožný, ale akceptuje všechny omyly, o něčem vypovídá. pokud by znal katolickou nauku, tak pozná, v čem je blud, neůže se vymlouvat..DKV, Sv. otec, pan biskup, farář to říkal. To je jen debilní stádnost. Pokud je něco v rozporu, tak to neakceptuji, i když to říká ten nejvyšší. Když se bude klaněk bůžkům, také neřeknu, "dělá to Sv. otec, tak je to správné."
To je jen neochota myslet. Že mu to nikdo neřekne? Nemá výmluvu, má se shánět po kvalitní katolické literatuře, přes net, antikvariáty, dělal jsem to tak stejně, poznat, co církev po staletí hlásala. Také jsem neměl hned ve všem jasno, měl na tom vliv i neokatolíci, kteří stále něco omlouvali.
Dost jsem se dověděl právě zde, přišel jsem tím na spoustu odkazů dobré literatury, dokumentů.
Dovolil by si něco takového někdo v mešitě? To by měl v lepším případě bič co na práci!
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 15:13

Na FB má agnostistická spolužačka ze základky k tomu napsala:" Jako Boží hovádka, to jsou katolíci? U nich v USA se tak chovají ujetí letničáři.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime28.04.11 15:16

bratrJan napsal:
Psal jsem kamarádovi ať to video stáhne a uloží (já tady mám pomalý internet), tak doufám, že to udělal.
A proč? Ať to slouží jako výstraha a poučení pro pár naivků.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Špeky ze zlínského Života farnosti
Návrat nahoru 
Strana 4 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: