+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Špeky ze zlínského Života farnosti

Goto down 
+8
Irenej
JL
Michal Kretschmer
Fr. Albert T.O.P.
bJ
Adalbert
Quido van Rijn
René Václavek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime11.10.10 19:56

Michal Kretschmer napsal:

Neznám místní situaci ve Zlíně, ale mám za to, že při posuzování této věci je třeba přihlédnout k tomu, že sice realita ve farnosti může být špatná a tedy zprávy o ni ji zrcadlí. Ale jde o to, aby to, co je špatné, bylo podáváno jako špatná zpráva. To redakšční rady různých farních věstníků nedělají, zejména když ty špatné události vytváří vlastní farář. Já myslím, že pokud to takto nekriticky funguje, že není správné se vůbec na redakční radě podílet.

Sám spolupracuji na zprávách pro HPŽ ČR a kritisujeme v nich nejen potratáře, stoupence sodomitů, vlády, OSN, ale i církevní představitele, když je to třeba.

Ano, souhlasím, Michale, skutečné zlo se musí jako zlo označit a určitě s ním nespolupracovat... Jestli lze za zlo považovat cvičení (tance) pro těhotné ženy, to si nejsem jistá. Pan farář s tím opravdu nemá nic společného. Jde jen o jednu z mnoha nabídek Centra pro rodinu.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime11.10.10 22:00

No ono nejde o to že ty těhotné jsou tam v hambatém oblečení - jsou tam jenom před ostatníma těhotnýma a za podmínky že je vede nějaká žena, ale o to, že pomůžou miminku se otočit. Navíc když to svůdně použijí před manželem, tak bych si to dal od ženy taky líbit Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime12.10.10 7:35


Katy napsal:
Michal Kretschmer napsal:

Neznám místní situaci ve Zlíně, ale mám za to, že při posuzování této věci je třeba přihlédnout k tomu, že sice realita ve farnosti může být špatná a tedy zprávy o ni ji zrcadlí. Ale jde o to, aby to, co je špatné, bylo podáváno jako špatná zpráva. To redakšční rady různých farních věstníků nedělají, zejména když ty špatné události vytváří vlastní farář. Já myslím, že pokud to takto nekriticky funguje, že není správné se vůbec na redakční radě podílet.

Sám spolupracuji na zprávách pro HPŽ ČR a kritisujeme v nich nejen potratáře, stoupence sodomitů, vlády, OSN, ale i církevní představitele, když je to třeba.

Ano, souhlasím, Michale, skutečné zlo se musí jako zlo označit a určitě s ním nespolupracovat... Jestli lze za zlo považovat cvičení (tance) pro těhotné ženy, to si nejsem jistá. Pan farář s tím opravdu nemá nic společného. Jde jen o jednu z mnoha nabídek Centra pro rodinu.

Mám ten dojem, že se dělá velbloud z komára. Zvláště, když je obsah farního zpravodaje tak různorodý, jak jsem viděl, že slouží mj. podobně jako i věstník či přehled o různorodých aktivitách, které by mohly farníky zajímat i jen okrajově.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime12.10.10 9:17

Arcibiskup žádá po svých kněžích aktivity (pastoraci tohoto stylu). Tyto tance začalo používat CPR i u nás. .Jiný postoj k tanci měl farář s Ars.
Byl nepřítelem tance. Měli byste si uvědomit, že tance v té době byly velmi odlišné od dnešních nemravných a šokujících tanců. Mladé dámy byly zcela zahalené a měly sukně až na podlahu. Jestliže odsuzoval tyto tance, co by řekl o našich? Jeho odsouzení šlo tak daleko, že odmítal dát rozhřešení těm, kteří neslíbili, že přestanou na takové tance chodit... Mnoho lidí, aby získalo rozhřešení, chodilo do jiných kostelů. Když se o tom doslechl, jednoduše to komentoval: Jestli je jiní kněží chtějí poslat do pekla, je to na nich.
http://www.vendee.cz/texty/vianney.html
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime12.10.10 17:25

Katy napsal:

Ano, souhlasím, Michale, skutečné zlo se musí jako zlo označit a určitě s ním nespolupracovat... Jestli lze za zlo považovat cvičení (tance) pro těhotné ženy, to si nejsem jistá. Pan farář s tím opravdu nemá nic společného. Jde jen o jednu z mnoha nabídek Centra pro rodinu.

Cvičení pro těhotné, byť formou tance, není zlo (naopak může pomáhat), zejména když se ho vede nějaká instrukturka a zúčastňují se ho jen ženy. Pak i na oděv cvičenek není třeba klást nějaká přísná měřítka.

Mně šlo v mé poznámce o zlo jako takové (často to bývají třeba excesy při různých tzv. dětských mších), ne o tvrzení, že ten kurs tance pro těhotné je zlo. Ale myslím, že sice k pastoraci to nepatří, ale inserovat ho zle.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime13.10.10 14:41

Pokud má redakční rada na práci pouze korekturu textu, tak by tam mohl někdo dát článek o návštěvě v kapli FSSPX v Brně. Tak by nešlo o korekturu, ale tento text by se tam určitě nedostal. Farník, který by jej tam dal, by si ve farnosti již ani neškrtl. Tady musí jít i o to, jestli je tento text vhodný, jestli není nějak bludný. Jaká je redakční rada, taková je rada pastorační. Pokud tam nejsou lidé smýšlející katolicky, ale modernisté, charouši, rohrovci, ekumaniaci, tak se nedivme. Pokud ani kněží nezasáhnou, je vidět, že jsou stejného smýšlení. Kolik je v této farnosti katolicky smýšlšjících lidí, nevím, ale asi moc jich tam nebude.
To pak má bojužel vliv na celou farnost.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime13.10.10 15:32

René Václavek napsal:
Pokud má redakční rada na práci pouze korekturu textu, tak by tam mohl někdo dát článek o návštěvě v kapli FSSPX v Brně. Tak by nešlo o korekturu, ale tento text by se tam určitě nedostal. Farník, který by jej tam dal, by si ve farnosti již ani neškrtl. Tady musí jít i o to, jestli je tento text vhodný, jestli není nějak bludný. Jaká je redakční rada, taková je rada pastorační. Pokud tam nejsou lidé smýšlející katolicky, ale modernisté, charouši, rohrovci, ekumaniaci, tak se nedivme. Pokud ani kněží nezasáhnou, je vidět, že jsou stejného smýšlení. Kolik je v této farnosti katolicky smýšlšjících lidí, nevím, ale asi moc jich tam nebude.
To pak má bojužel vliv na celou farnost.
Neposoudím jestli jsem katolicky smýšlející,v pastorační radě jsem se snažil pracovat 3 období,ale než abych se přel s duchovní správou,tak jsem radši ukončil činnost.Jak jsem napsal výše,pohled arcibiskupa na pastoraci je opačný než můj.Představovat mládeži star dnešní doby na posvátném Velehradě to opravdu nemusím.
Dnes mají v PR samé jocolor geek a jednoho rotary. Aktivity dělá CPR a ostatní se vezou do Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime13.10.10 15:47

Josef1 napsal:
René Václavek napsal:
Pokud má redakční rada na práci pouze korekturu textu, tak by tam mohl někdo dát článek o návštěvě v kapli FSSPX v Brně. Tak by nešlo o korekturu, ale tento text by se tam určitě nedostal. Farník, který by jej tam dal, by si ve farnosti již ani neškrtl. Tady musí jít i o to, jestli je tento text vhodný, jestli není nějak bludný. Jaká je redakční rada, taková je rada pastorační. Pokud tam nejsou lidé smýšlející katolicky, ale modernisté, charouši, rohrovci, ekumaniaci, tak se nedivme. Pokud ani kněží nezasáhnou, je vidět, že jsou stejného smýšlení. Kolik je v této farnosti katolicky smýšlšjících lidí, nevím, ale asi moc jich tam nebude.
To pak má bojužel vliv na celou farnost.
Neposoudím jestli jsem katolicky smýšlející,v pastorační radě jsem se snažil pracovat 3 období,ale než abych se přel s duchovní správou,tak jsem radši ukončil činnost.Jak jsem napsal výše,pohled arcibiskupa na pastoraci je opačný než můj.Představovat mládeži star dnešní doby na posvátném Velehradě to opravdu nemusím.
Dnes mají v PR samé jocolor geek a jednoho rotary. Aktivity dělá CPR a ostatní se vezou do Twisted Evil
Já netvrdím, že ten, kdo pracuje v PR není katolicky smýšlející, i když i tyto rady nemusím, představují demokratismus v Církvi. Když se podíváme do ŽF, kolikrát tam jsou články, nad kterými zůstává rozum stát. Na Velehrad na nomík nejezdím, stačí mi Sady u Kunovic. Na rozjívenou štětku Vondráčkovou zvědavý nejsem.
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime13.10.10 20:35

Já jsem taky býval v pastorační radě, aby tam alespoň zazněl hlas tradice, když se o něčem rozhodovalo. Moje postoje byly lidem známé - a ve volbách jsem dostával dostatek hlasů. I modernistický páter mne tam chtěl a byl rád, že tam jsem a mluvím jinak než ostatní. Ale protože přes to přese všechno jsem s tím měl výsledky asi takové, jako kdybych se pokoušel pěstovat melouny v Antarktidě, nechal jsem toho. Hlavní opozicí byly aktivní dámy středního věku - inu, kam čert nemůže...
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime14.10.10 5:22

Já jsem také v pastorační radě. Zatím jsme měli jedno sezení, tak jsem jen ohlížel situaci. Jen když se připravoval společný dětský den s protestanty, tak jsem utrousil něco o jejich obrácení. To jste měli vidět ty vražedné pohledy.

Přesně jak píše Irenej, neškodlivější jsou dámy středního věku.

Asi z té rady vystoupím, stejně se to změní k lepšímu jedině tak, že vyhnijou a čím víc to budu zdržovat, tím hůř.
Beztak se blíží se moje rozhodnutí definitivně skoncovat s účastí na NOM, tak na mě prosím taky vzpomeňte v modlitbě, abych z toho dokázal nějak rozumně vycouvat, protože to nebude vůbec jednoduché.
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime14.10.10 8:16

pro bratrJan:
Já jsem v pastorační radě vydržel do konce, protože na začátku jsem skládal slib, a ten jsem nechtěl porušit. Do konce jsem dělal, co jsem měl, ale neslevil jsem jsem ze svých postojů. Člověk se ovšem nesmí nechat vytočit - aspoň ne příliš viditelně. Je dobré být připraven (což není tak těžké, naši soupeři a soupeřky většinou nevědí nic) a pevně argumentovat při zachování klidu a mírného laskavého úsměvu. Wink To je jedno, že se pak většinově rozhodnou jinak - aspoň v některých z nich začnou klíčit otázky, zda to, co dělají, je dobré. Ale konkrétní rozhodnutí je pochopitelně na vás - třeba to ve vašem případě opravdu nemá cenu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime14.10.10 13:35

Demokratické tendence v Církvi nejsou žádná novinka. Doporučuji na toto téma publikaci "Trois tentations dans l'Eglise" autorem je Alain Besancon.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime14.10.10 14:37

bratrJan napsal:
Já jsem také v pastorační radě. Zatím jsme měli jedno sezení, tak jsem jen ohlížel situaci. Jen když se připravoval společný dětský den s protestanty, tak jsem utrousil něco o jejich obrácení. To jste měli vidět ty vražedné pohledy.

Přesně jak píše Irenej, neškodlivější jsou dámy středního věku.

Asi z té rady vystoupím, stejně se to změní k lepšímu jedině tak, že vyhnijou a čím víc to budu zdržovat, tím hůř.
Beztak se blíží se moje rozhodnutí definitivně skoncovat s účastí na NOM, tak na mě prosím taky vzpomeňte v modlitbě, abych z toho dokázal nějak rozumně vycouvat, protože to nebude vůbec jednoduché.
Pokud jsi byl zvolen,tak vydrž protože ti dali důvěru lidé.Pokud jmenován ,tak se zeptej toho, který tě jmenoval,co tím sledoval.


Naposledy upravil Jakub dne 14.10.10 15:45, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Špatně citováno)
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime14.10.10 15:11

Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime21.10.10 15:16

SV. FRANTIŠEK Z ASSISI BYL PĚKNÝ ULIČNÍK..
Při nedělní mši nás navštívil sv. František. Měl hnědý hábit a sandály, Když byl mladý, měl se moc dobře. Zřekl se bohatství a pohodlí a žil úplně chudě, stýkal se s nemocnými a malomocnými, měl otevřené oči pro krásu přírody a Boží přítomnost.
Nakreslit obrázek oblíbeného zvířátka a přinést v neděli na mši. sv. Obrázky pak ozdobíme nástěnku v kostele.
-Je hezké, že děti slyší o velkém světci sv. Františkovi, že vidí hábit místo bermudů, riflí a košiil. Dětem by se mělo i říci, že sv. František nebyl ekumenický, se sultánem se sešel proto, aby jej obrátil, nepřišel tam líbat korán a vést dialog. Pochválil i své bratry, kteří v jedné mešitě prohlásili Mohameda za falešného proroka.

V sobotu 27.11.se uskuteční II.ročník farního plesu.-Páteři si zas mohou nacvičit nějakou scénku jak minule, převlíct se do ženských šatů, někdo jako uklizečka se šátkem a koštětem. Určitě to bude zajímavá podívaná.

-V hudební stánek se proměnil kostel na Jižních svazích v pátek 8. října navečer. Zatímco pod kostelem se scházela mládež na nealkodiskotéce, v prostoru chrámu zněla vážná hudba. V režiii varhaníka byly poprvé předvedeny bohaté možnosti nových digitálních varhan.- Nevím, jak to jde dohromady koncetr vážné hudbyx a diskotéka, navíc v postní den pátek. Když někomu nic neříká ani postní doba, kdy jsou nealko normální. Podle fotek se to od pohanských zábav liší jen tím, že se tam nepodává chlast. Kdysi jsem tam ze zvědavosti byl na mši a předsedající se omlouval, že dole duní diskotéka, abychom měli pochopení.
Čas zábav bývá obvykle v sobotu navečer.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime23.10.10 13:21

René Václavek napsal:
Nevím, jak to jde dohromady koncetr vážné hudbyx a diskotéka, navíc v postní den pátek. Když někomu nic neříká ani postní doba, kdy jsou nealko normální. Podle fotek se to od pohanských zábav liší jen tím, že se tam nepodává chlast. Kdysi jsem tam ze zvědavosti byl na mši a předsedající se omlouval, že dole duní diskotéka, abychom měli pochopení.
Čas zábav bývá obvykle v sobotu navečer.

Tentokrát s Tebou souhlasím. Ty dvě věci (disko a koncert) dohromady opravdu nešly. Varhany jsou sice silné, ale přehlušit dunění pod podlahou nedokázaly. No Pro prezentaci varhan měl být vybrán jiný pátek.

Pátek či sobota, to je otázka. Pokud by se v pátek nekonala Nealko diskotéka, šla by mládež na nějakou jinou, kde alkohol či drogy opravdu hrozí... Podotýkám, že nabídka prožití pátečního večera pod dohledem salesiánů je určena především pro mládež bez víry. I když se jí zúčastňují i věřící, většinou jako organizátoři zajišťující zázemí. Pravidelná návštěvnost je cca 300 teenagerů, kteří by se jinak na konci týdne jen bezprizorně potloukali po sídlišti... Jen tu aparaturu by nemuseli mít nastavenu jak v ústavu pro chovance se zbytky sluchu. Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime26.10.10 8:53

Chápu, že je to určeno pro ateistickou mládež. Pokud je mše, nebo koncert, tak by se tyto věci konat nemuseli. Apropo, kde chodí mládežníci v sobotu?
Také by mělo být dbáno, aby tam děvčata chodili slušně oblečeny, podle fotek to tak nevypadá, nevím také, jaká se tam hraje hudba, ale popík to jen nebude.
Pokud je známo, v postní době byly vždy zakázány jakékoliv zábavy, nemůže to být těm mládežníkům vysvětleno? Nakonec by se měli saloši snažit aspoň někoho přivést k víře. Jenže v jejich případě by to nebylo k víře katolické.
To, že půjdou jinam je trochu slabošská výmluva, to, že se tam nepodává chlast ještě neznamená, že se budem přizpůsobovat průměrnosti, což tam nečiní problém ani u věřících mládežníků.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime20.12.10 14:12

V neděli 5. prosince navštívil naše děti po dětské mši sv. Mikuláš. Naštěstí až po...již tam byl vousatý mudřec os Nejsv. Salvatora,slon Bimbo a žížala Julča, andělé Miško a Řiško, možná přijde i kouzelník.....

Od nového roku plánujeme kromě nedělní mše sv. zavést pravidelně ve čtvrtek v 17. hod. dětskou mši sv. Cílem je vést děti k přicházení za Ježíšem z lásky. Přitom mše sv. v 18.30 hod. zůstane. Jaký div! Takže další hrůze, nestačí to v neděli a v pondělí studentská.

Je nedostatečné zapojení do určitých kruhů činnosti, např. ministrování, někdy se stane, že ve všední den není ministrant. -stačí slíbit řízek a nějaký se dostaví, je nouze i o mim. udělovací exoty? také oni mohou ministrovat.

Příští měsíc, hlavně jeho druhá půle bude určitě plná zajímavých zpráv, přijde 5 nebo 9 sekt? Tipy sbírá Pepíček Palů.

Surprised Surprised
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime13.01.11 9:29

V sobotu 22. ledna proběhne ve farním kostele sv. Filipa a Jakuba TRADIČNÍ ekumenická bohoslužba. Všichni jsou zváni, řízek se podává brzy po zahájení, chlast poteče proudem.

Bohoslužbu připravila Ekumenická rada církví a ČBK. Kázat bude Martin žůrek, ThB,kazatel Církve advendistů SD. Farníky to utvrdí v tom, že žádné peklo ani očistec nejsou...
Pro vaši informaci uvádíme, že na území mésta Zlína působí 12 křesťanských církví- bohužel...
Ústředním motivem této iniciativy je pro letošní rok verš " a budete mi svědky", který je cele zaměřen na oblast svědectví a evangelizace. Kdo koho? vyzvou katolíci bludaře k odvrhnutí bludů? Nebo budou hledat to společné, vždyť od nich se můžem učit k lásce k Písmu. Suspect
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime13.01.11 9:34

Služba lektorů je, stejně jako mnohé další, zapojením laiků do bohoslužby. tento stále nedoceněný dar vyplývá ze závěrů DVK.-ty přeci vždy splníme s předstihem, dohnat a předehnat Nizozemí.
Ve farnosti tato služba existuje. JE TŘEBA POKRÝT MĚSIČNÍ ROZPIS MŠÍ, ALE TAKÉ SI ZNOVU PŘIPOMÍNAT DŮLEŽITOST OSOBNÍ PŘÍPRAVY, TEDY CHTÍT SE OTEVŘÍT PŮSOBENÍ DUCHA SV. Taková domácí příprava na čtení je totiž krásnou přílrežitostí i pro mladé rodiny s dětmi.
Což takhle zavést povinnou četbu Pavky Korčagina a Pavky Morozova?

na tý fotce je 90% bab, jako kdyby se jim neříkalo - doktore, bez bab!
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime01.02.11 8:32

"Snad bych se mohl zmínit i o Katolickém týdeníku. Každé číslo obsahuje tolik podnětů pro nové poznání naší víry, jak ji žít a předávat. Např. v příloze KT Doma začíná rubrika O výchově dětí. Proto by KT NEMĚL CHYBĚT V ŽÁDNÉ KŘESŤANSKÉ RODINĚ." Vzorný kněz P. Ivan Fišar
To neměl,ženy se nic nedovědí o inseminaci, čtyřprocentní o tom, že tuto orientaci mají přijímat, že se s tím nedá nic dělat, pak něco o eanegramech, ekumenický úvodník Miloše Rejchrta, o nové 100 knize P.Halíka Hořet s Husem a mnoho dalších zajímavých věcí.
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime01.02.11 9:51

...kniha P. Halíka Hořet s Husem...

lol!
Návrat nahoru Goto down
Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých
Thomas More


Male Počet příspěvků : 604
Věk : 55
Na +T+ od : 26. 06. 10

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime01.02.11 13:56

to je fakt?Hořet s Husem Smile,a což až napíše třeba "rouhat se s Voltairem".
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime01.02.11 14:06

Irenej napsal:
...kniha P. Halíka Hořet s Husem...

lol!

Nepochybně monsignore vystihl tajné přání a naději mnohých Smile
Jen mám obavu, aby se mu to po smrti nesplnilo.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime01.02.11 14:42

Ježkovy zraky, vždyť to je Reného vtip, snad to Halík nenapsal doopravdy!? Wink
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Špeky ze zlínského Života farnosti
Návrat nahoru 
Strana 3 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: