+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Špeky ze zlínského Života farnosti

Goto down 
+8
Irenej
JL
Michal Kretschmer
Fr. Albert T.O.P.
bJ
Adalbert
Quido van Rijn
René Václavek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime13.07.11 15:57

Ano, ale naznačovat, že by PTS nestál o rozšíření apoštolátu FSSPX je přinejmenším stejně blbé. Vytloukáte-li blbý klín blbým klínem, zůstanou v kládě oba a Vy se ještě zbytečně praštíte do holeně, nehledě na zbytečný hluk v našem hájemství.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime13.07.11 17:27

Tom si varhaničením a fotografovaním vydělává, aspoň jsem to tak vycícil.Psal, že nemůže jen tak odejít, že živí 9 lidí, kdyby dal vale, navrch by dostala kytara. Chápu, že někoho živí, ale to, co po mne bude, to je také věc dalších farníků. Když si to nechají líbit, je to jejich problém. Nemutil jsem mu nic, když bydlí kousek od Brna, navíd jsem mu ty Černovice nebo Maří Magdalenu.
Pak přišla ta nafouklá bublina okolo Martina Klusáčka, jehož chtěl farní samosoud exkomunikovat, nejdřív jsem si myslel, že jde o církevní soud. tehy se tam a námi chytl, začal být na mne naštvaný, s Jakubem se chyt pořádně.
Chtěl jsem mu dát radu a svou osobní zkušenost, že nemá cenu něco ve farnosti měnit, jestli nomík kreativní nebo řádný, vyjde to na stejno. Stejně je člověk za don Quoita, je stejně sám. Tak je lepší prásknout dveřmi.
Teď jsem si dovolil napsat jednou větou svůj názor na charo a byl oheň na střeše, najednou jsem Mesiáš, namyšlený, je více cest, posedlý ďáblem. Dovedu pochopit nesouhlas,pokud se odpoví normálně, nemám s tím problém. I s ostatními se zde sem tam neshodnu, ale dotyční se chovají jako lidi.
Potvrdilo se, že je trochu mimo, jako cvoka nepouštět, stejně jako Broňu nebo Borgii.
Člověk může tápat, ale také vědět, kde je míra. To, co psal mi, tak psal i Jakubovi a Libě.
Člověk, který působí v modernistických strukturách bude vždy sedět na několika židlích, nechce si to s nikým rozházet, se všemi být ok. Ani toho varhaníka bych tak nevinil, i když i on se na legalitě podílí, ale hlavně ty pastorační asistenty, kdo je v různých radách, mimořádný podavač, lektor, apod.
Máti chce zavézt na Turzovku, chce v neděli, na "krásnou mši," řek jsem, že ve všední den, ale v neděli ne, ničit se na důstojném nomíku. Raději každou neděli s ní do Brna...na greko je vysazená, není tam latina....
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime13.07.11 17:31

Nevím, kdes Quido přišel na to, že FSSPX nechce dál rozšiřovat apoštolát. Proč není ve Vietnamu, Slovensku? Páč nemá kněze v semináři z těchto zemí, má přes 500 kněží a ti nemohou být všude. Víme, jací jsou bratia wojtyliáni, jak jsou proti Bratrstvu, jak jsou spokojení s důstojným nomíkem, jak se tam mnohem hůř tradice prosazuje. Až bude nějaký Slovák v semináři, budou i tam.
I v salonku mohou být přenosné varhany, nikdo proti nim není....
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime13.07.11 18:58

2 dny jsem zde nebyl na foru a tak si proběhl ty diskuse zde a v tématu Nová místa mše svaté v ČR.

Nehodlám po věcné stránce se zapojovat do diskuse v oněch sporech, které pokládám za příliš osobní. Nemám z nich dobrý dojem. Tradiční katolíci nemusí mít na vše stejný názor, ale měli by klidně formulovat své věcné argumenty a ne předvádět svou rozhádanost a možná až nelásku. Možná, že by to některého čtenáře mohlo až pohoršovat a to i ke škodě katolické tradice.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime13.07.11 21:21

Jo, a hlavně by se nemělo mluvit sprostě, jako ta nevymáchaná huba Solipso, když tehdá napsal, že „Assisi: Worshipping Demons for peace is like fu*ck*in*g for virginity."
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime13.07.11 21:30

Tohle horký počasí pravidelně působí na některé doslova jako červený hadr na býka. Diskuse se rozvrátí a v několika tématech se tu hovoří prakticky o tomtéž. Moderátor aby si rval vlas, protože nic jiného, než smazat posledních x stránek invektiv snad dělat nejde.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime14.07.11 6:37

Pane ospilosi musím vás upozornit, že tvrzení, že by PTS nestál o rozšíření apoštolátu je opravdu blbé, ale blbé proto, že není moje ale vaše mně podstrčené, nebot jste to vytrhl z kontextu a tak trochu to celé překroutil v můj neprospěch samozřejmě. Já o apoštolátu nepsal, já psal o věřících, o zázraku jejich prohlédnutí, a ten kontext je také důležitý. Snad i upozornění předchozí a vytržení z kontextu a nějaký dodatek k tomu o kapacitě salónků apod, vás také mohl navést k tomu, jak asi jsem to mohl myslet.
Ale jistě pohodlnější zvednout ten klacek, když jsem jej nabídnul že. No ano, je to moje chyba, lépe sem nic nepsat.



ospilos napsal:
Ano, ale naznačovat, že by PTS nestál o rozšíření apoštolátu FSSPX je přinejmenším stejně blbé. Vytloukáte-li blbý klín blbým klínem, zůstanou v kládě oba a Vy se ještě zbytečně praštíte do holeně, nehledě na zbytečný hluk v našem hájemství.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime14.07.11 7:21

Omlouvam se, Quido, ale pochopil jsem to naprosto stejne, jako solipso.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime14.07.11 7:45

V tom případě Ti děkuji, žes mne hned nerozcupoval.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime15.07.11 11:57

Také jsem Vás nechtěl nijak cupovat. Jen dát zpětnou vazbu.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime14.09.11 16:22

"Svatý otec podává eucharistii pouze lidem klečícím a do úst a to bez vyjímky.I v naší farnosti jsou lidé, kteří takto touží přijímat Kristovo Tělo. Je možné vyjít vstříc instalací klekátka v jednom ze tří míst, kde se k přijímání přistupuje?"

"je pravda, že B16 podává přijímání jen klečícím.Ale určitě to nenařizuje, protože i při jeho mších sv. ostatní podávají přijímání v řadě. V naší farnosti dle instrukce naších biskupů se podává přijímání buď do úst, nebo na ruku. Klečení není nařízeno. O KLEKÁTKU NEUVAŽUJEME. Víme, že pokleknutí je přikázáno při přecházení kolem svatostánku, ani tam se klekátko neinstaluje, protože ti, kteří mají problémy vstát, tam stačí úklona. Víme přece, že Pán Ježíš se dívá do srdce a a ni tato úklona není o nic menší úkon zbožnosti než pokleknutí."
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime25.10.11 14:40

P. Jan Polák v neděli 2 října při dětské mši představil farnosti pět nových červených ministrantů, kteří po složení zkoušek postoupili od bílých ministrantů.

Škoda, v Černovicích 2 října nikdo červené ministranty nepředstavil, neboť jsou tam červení stále. Měli bychom to Drahému věřícímu navrhnout. Very Happy

Nevím, z čeho zkoušky skládali, nomácké "ministrování" zvládne každý trouba.
Návrat nahoru Goto down
Pafnucius-Maria
Trady
Trady
Pafnucius-Maria


Male Počet příspěvků : 230
Bydliště : Gitschin
Na +T+ od : 13. 09. 11

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime25.10.11 18:32

1. Stát rovně alespoň 5 minut
2. Mít sepnuté ruce alespoň, když se dívá pan farář
3. Nedloubat se v nose, či nedrápat se v p*deli
4. mít kleriku pod rochetou
5. Vědět, kdy mám podat ruku lidem v kostele
6. vědět, kdy mám přestávat podávat ruku lidem v kostele
7. Nezapomenout jít ke sv. přijímání
8. Nepokapat voskem koberec
9. Nepolít vínem pingpongový stůl
10. Nezapálit kadidlem sakristii
11. Nenapsat ani jednu sms za mši
12. Tvářit se zbožně, i když vím kulový, co se při mši děje



René Václavek napsal:
P. Jan Polák v neděli 2 října při dětské mši představil farnosti pět nových červených ministrantů, kteří po složení zkoušek postoupili od bílých ministrantů.

Škoda, v Černovicích 2 října nikdo červené ministranty nepředstavil, neboť jsou tam červení stále. Měli bychom to Drahému věřícímu navrhnout. Very Happy

Nevím, z čeho zkoušky skládali, nomácké "ministrování" zvládne každý trouba.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 9:02

Martin Václav Lorenc napsal:
1. Stát rovně alespoň 5 minut
2. Mít sepnuté ruce alespoň, když se dívá pan farář
3. Nedloubat se v nose, či nedrápat se v p*deli
4. mít kleriku pod rochetou
5. Vědět, kdy mám podat ruku lidem v kostele
6. vědět, kdy mám přestávat podávat ruku lidem v kostele
7. Nezapomenout jít ke sv. přijímání
8. Nepokapat voskem koberec
9. Nepolít vínem pingpongový stůl
10. Nezapálit kadidlem sakristii
11. Nenapsat ani jednu sms za mši
12. Tvářit se zbožně, i když vím kulový, co se při mši děje



René Václavek napsal:
P. Jan Polák v neděli 2 října při dětské mši představil farnosti pět nových červených ministrantů, kteří po složení zkoušek postoupili od bílých ministrantů.

Škoda, v Černovicích 2 října nikdo červené ministranty nepředstavil, neboť jsou tam červení stále. Měli bychom to Drahému věřícímu navrhnout. Very Happy

Nevím, z čeho zkoušky skládali, nomácké "ministrování" zvládne každý trouba.

Tak to pr. Každý trouba zvládne tridenťácké ministrování, protože je tam jasný ordnung. Nomácké ministrování vyžaduje notnou dávku fantazie a tvůrčího myšlení.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 10:16

Pravdu má, Jiří!
Problém trochu nastává s pontifikálkou, protože ta je přeci jen náročenější na paměť.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 11:03

Tak to zase pr. Tridenťácké ministrování je natolik složité, ikdyž je tam jasný ordnung, ale ten ordnudg si taky musí někdo zapamatovat, že, nikdo si nebude odškrtávat "tak tohle jsem už udělal" na taháku. Přiznám se, nezvládl bych to.

Naopak u NOMu farář každou chvilku napovídá nebo kyne tak dlouho až to i blbý pochopí.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 11:40

I u tradiční farář kyne a nabádá.
Jen je to méně nápadné Smile
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 16:17

Jakub napsal:
I u tradiční farář kyne (...)
..., což vysvětluje paterovu fysiognomii.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 17:09

Very Happy děkuji, nezklamal jsi mě
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime26.10.11 20:43

Bylo to očividné, primitivní, banální, ale nemohl jsem si pomoct... Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime27.10.11 8:58

Někdy se stane za začátku hostiny problém....nejde elekřina, mikrofony...to je problém...lidé se rmoutí, neslyší pozdrav, přání do hezkého dne, hezký prožitek hostiny, neslyší, kdy mají dát pozdravení pokoje, neslyší, kdy se koná ekumenická pobožnost, charo obnova, Konference ohně, setkání Taizé...kdo má instalovat oranžové hadry u hoblponku.....
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime27.10.11 9:20

Co je to "Konference ohně"?

René Václavek napsal:
Někdy se stane za začátku hostiny problém....nejde elekřina, mikrofony...to je problém...lidé se rmoutí, neslyší pozdrav, přání do hezkého dne, hezký prožitek hostiny, neslyší, kdy mají dát pozdravení pokoje, neslyší, kdy se koná ekumenická pobožnost, charo obnova, Konference ohně, setkání Taizé...kdo má instalovat oranžové hadry u hoblponku.....
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime27.10.11 9:21

Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime27.10.11 9:22

Charo sjetina
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime27.10.11 9:33


Uáááá Uáááá Uáááá Uáááá Uáááá Uáááá

Mikolaj napsal:
Asi tohle http://konferenceohne.cz/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 7 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Špeky ze zlínského Života farnosti
Návrat nahoru 
Strana 7 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: