+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Všeobecný indult BUDE

    Goto down 
    +3
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Quido van Rijn
    7 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
    AutorZpráva
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 13:33

    Možná, ale já ještě žádnou žádost o generální indult nezplodil ......
    tak asi proto to němělo účinek , he he Smile
    Ale vážně:
    možná bych potom byl vyrovnanější a smířenější s každou alternativou, i s tím, že generálního indultu se nedočkám nikdy.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 13:37

    Quido van Rijn napsal:
    Možná, ale já ještě žádnou žádost o generální indult nezplodil ......
    tak asi proto to němělo účinek , he he Smile
    Ale vážně:
    možná bych potom byl vyrovnanější a smířenější s každou alternativou, i s tím, že generálního indultu se nedočkám nikdy.

    Hmmm, jasně. Měl bys pocit, že jsi pro to udělal co jsi mohl. To chápu
    No, já se řídím podle přání, které jsem napsal, když měl svatý otec osmdesátku. Modlím se.
    Víc mi nepřísluší. Jsem názoru, že pěšák za generálem nemůže, jak říká farář Holý v Zapomenutém světle Smile
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Jaro
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Jaro


    Male Počet příspěvků : 515
    Věk : 42
    Bydliště : Terra Vilak
    Na +T+ od : 19. 01. 07

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 13:51

    Iacobus Augustinus napsal:
    Hmmm, jasně. Měl bys pocit, že jsi pro to udělal co jsi mohl. To chápu
    No, já se řídím podle přání, které jsem napsal, když měl svatý otec osmdesátku. Modlím se.
    Víc mi nepřísluší. Jsem názoru, že pěšák za generálem nemůže, jak říká farář Holý v Zapomenutém světle Smile

    Pěšák za generálem nemůže, ale syn za otcem jo. Preto som aj ja zvolil
    do listu arcibiskupovi o indult (ktorý nebol odoslaný, lebo Kruh Leva
    XIII. sa spolieha na Všeobecný indult Neutral) formuláciu nasledovného znenia, ako k otcovi - s jemným citovým vydieraním Smile:

    "Vyjadrujeme nádej, drahý otče, že našej vrúcnej

    prosbe láskavo vyhoviete. „[L]ebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá,

    nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. Alebo či je medzi vami otec, ktorý by

    podal synovi kameň, keď si pýta chleba? A keď rybu, či mu podá hada miesto

    ryby? Alebo keď si pýta vajce, či mu podá škorpióna?“ (Lk 11, 10-12)"


    Nuž, ono, pravda, ten had je celej Cirkvi teraz podaný aj bez pýtania. scratch
    Návrat nahoru Goto down
    http://www.sacrumimperium.blogspot.com/
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 13:52

    Generál, který nevnímá postavení vojínů, kteří nasazují své životy dnes a denně a rozhodují bitvy, ale jenž naslouchá jen svým maršálům, kteří se mimochodem v boji neosvědčili a nechá se jimi izolovat od reality - nemůže být úspěšným vojevůdcem a je předurčen, spolu s celou armádou, k porážce.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 13:56

    Quido van Rijn napsal:
    Generál, který nevnímá postavení vojínů, kteří nasazují své životy dnes a denně a rozhodují bitvy, ale jenž naslouchá jen svým maršálům, kteří se mimochodem v boji neosvědčili a nechá se jimi izolovat od reality - nemůže být úspěšným vojevůdcem a je předurčen, spolu s celou armádou, k porážce.



    Přesně tak. A jak vypadají rady takových maršálů, můžeme vidět, třeba když otevřeme dnešní zprávy kreuznetu: http://www.kreuz.net/article.5140.html
    Člověka hned všechen optimismus přejde.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 14:00

    Jaro napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    Hmmm, jasně. Měl bys pocit, že jsi pro to udělal co jsi mohl. To chápu
    No, já se řídím podle přání, které jsem napsal, když měl svatý otec osmdesátku. Modlím se.
    Víc mi nepřísluší. Jsem názoru, že pěšák za generálem nemůže, jak říká farář Holý v Zapomenutém světle Smile

    Pěšák za generálem nemůže, ale syn za otcem jo. Preto som aj ja zvolil
    do listu arcibiskupovi o indult (ktorý nebol odoslaný, lebo Kruh Leva
    XIII. sa spolieha na Všeobecný indult Neutral) formuláciu nasledovného znenia, ako k otcovi - s jemným citovým vydieraním Smile:

    "Vyjadrujeme nádej, drahý otče, že našej vrúcnej

    prosbe láskavo vyhoviete. „[L]ebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá,

    nájde; a kto klope, tomu bude otvorené. Alebo či je medzi vami otec, ktorý by

    podal synovi kameň, keď si pýta chleba? A keď rybu, či mu podá hada miesto

    ryby? Alebo keď si pýta vajce, či mu podá škorpióna?“ (Lk 11, 10-12)"


    Nuž, ono, pravda, ten had je celej Cirkvi teraz podaný aj bez pýtania. scratch

    Nojo, ale jestli tam nemáš něco ostřejšího, tak tohle s otrlými modernistickými hierarchy ani nehne .... anebo ti odpoví s ironickým úšklebkem např. toto

    .... posoudili jsme odpovědně a jsme toho mínění, že s ohledem....... bude pastoračně lepší ...... nevnášet více ..... které by mohly.... dezorientovat ....... a tak ..... v zájmu a ohledu na celek...... který nám leží na srdci...... a na celé Slovensko..... rozhodujeme .... že indult ....... z výše uvedených důvodů nedovolíme. Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 14:04

    Quido van Rijn napsal:
    Generál, který nevnímá postavení vojínů, kteří nasazují své životy dnes a denně a rozhodují bitvy, ale jenž naslouchá jen svým maršálům, kteří se mimochodem v boji neosvědčili a nechá se jimi izolovat od reality - nemůže být úspěšným vojevůdcem a je předurčen, spolu s celou armádou, k porážce.

    To je pravda, jenže nemůžu postupovat proti subordinaci Very Happy
    Raději jdu za knězem/biskupem, který jistě je v postavení, které mu snáze umožní tlumočit prosbu jeho ovečky(ček) Smile A věřím, že kněží a biskupové Bratrstva své ovečky slyší. Proto je situace stále taková, jaká je. Neustoupili ani o krok z odkazu monsignora Lefebvra. Proč neustoupili? Protože lidé za nimi chodí a naslouchají jim. Ti jim dávají jurisdikci k jednání o tom, co je trápí.
    Já neříkám, že je špatně psát do Vatikánu, to ne, ale sám bych to neudělal.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 14:15

    Jo, ale já když bych šel za svým místním knězem s touto nebo jinou žádostí ohledně pastorace a liturgie, tak budu rád, když mě hned nevyhodí, nebOť vše rozhoduje podle svého rozumu a že není skvělejšího rozumu nad rozum jeho Smile
    a bude úspěch když by mě vůbec vyslechl do konce, když zjistí že jde o takovou "choulostivou" věc. Že by se něco vyřešilo, nebo snad, že by tuto žádost tlumočil výš v rámci subordinace je z ranku sci-fi.
    Návrat nahoru Goto down
    Jaro
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Jaro


    Male Počet příspěvků : 515
    Věk : 42
    Bydliště : Terra Vilak
    Na +T+ od : 19. 01. 07

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 14:16

    Quido van Rijn napsal:
    Nojo, ale jestli tam nemáš něco ostřejšího, tak
    tohle s otrlými modernistickými hierarchy ani nehne .... anebo ti
    odpoví s ironickým úšklebkem např. toto

    .... posoudili jsme
    odpovědně a jsme toho mínění, že s ohledem....... bude pastoračně lepší
    ...... nevnášet více ..... které by mohly.... dezorientovat ....... a
    tak ..... v zájmu a ohledu na celek...... který nám leží na srdci......
    a na celé Slovensko..... rozhodujeme .... že indult ....... z výše
    uvedených důvodů nedovolíme. Smile
    Nó,
    fakt. Nemal som tam nič ostrejšie, iba samé pjosím-pjosím, tatinko - a
    to dookola. Iba na záver to drobné postrčenie, aby sa tatinko pohol
    želaným smerom. Arcitatino by hádam aj vyhovel - veď to bol kedysi
    sľúbil, preto som nevydieral all-out. Horšie by bolo, keby sa to
    dostalo do rúk dákeho pomocného tatina.
    Návrat nahoru Goto down
    http://www.sacrumimperium.blogspot.com/
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 14:39

    Quido van Rijn napsal:
    Jo, ale já když bych šel za svým místním knězem s touto nebo jinou žádostí ohledně pastorace a liturgie, tak budu rád, když mě hned nevyhodí, nebOť vše rozhoduje podle svého rozumu a že není skvělejšího rozumu nad rozum jeho Smile
    a bude úspěch když by mě vůbec vyslechl do konce, když zjistí že jde o takovou "choulostivou" věc. Že by se něco vyřešilo, nebo snad, že by tuto žádost tlumočil výš v rámci subordinace je z ranku sci-fi.

    To já vím. Však taky není standartní situace, alébrž Církev je v krizi a krize vyžaduje krizová řešení. Viz. 88 že Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime04.05.07 14:56

    No ja - ale většina prelátů tu krizi Církve nazývá "nové letnice". Lenin říkal učit se učit se učit se (tím myslel vraždit, smilnit, loupit) a modrnističtí preláti dnes opakují dialogizovat, dialogizovat, dialogizovat .... fuj jazykolam (a tím myslí plkat, plazit se a ostouzet vlastní Církev)
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime15.05.07 20:49

    A máme tu další termín - květen:

    http://www.kreuz.net/article.5196.html

    Období kolem Letnic by bylo vhodné, Duch Svatý leccos zmůže...
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime18.05.07 9:54

    http://www.fsspx.info/ticker/more.php?show=1179469074

    Ano ano, začíná to vypadat zase nadějně Smile

    Konec tohoto článečku je velmi zajímavý. Exclamation
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime18.05.07 10:22

    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime18.05.07 11:19

    Hmmm, no jo, Hoyos opakuje pořád dokola to samé(a nejde jen o ten nesmysl s exkomunikací biskupů a suspenzí kněží).
    Ach jo, vždyť Bratrstvu přeci nejde "jen" o mši svatou, ale o celou komplexnost katolické nauky, která je systematicky potírána.
    Někdo asi věří, že stokrát opakovaná lež se nakonec stane pravdou Suspect
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 16:17

    Iacobus napsal: Ano ano, začíná to vypadat zase nadějně Smile
    Konec tohoto článečku je velmi zajímavý.

    Nechci být pesimista, ale vsadím boty, že náš lišák Richelieu už má glejt se zákazem tridentské Mše svaté, a co víc, má na to další dva roky, aby potíral ji, její zastánce a zastánce tradiční nauky Církve. scratch
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 16:31

    Nejspíše ano. Dopadne to jako s deklarací Dominus Iesus, která se tak "šikovně" zametla pod koberec. A to nebyl nijak tradiční.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 16:34

    Jo a asi dva roky u něho na stole trčí dokument o lidové zbožnosti, která jim nevoní. Pak se diví, že se jim lidi nemodlí, když je to defakto sami odnaučili.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 16:38

    Ano, to je ta změna lex orandi. Protože v návaznosti na to přijde i změnal lex credendi a to je přesně to, o co jim jde. Vytlačit "tradiční" na okraj, až sami vymřou.
    Což je zločin do nebe volající!
    Nové třeskuté jaro přináší s sebou mrazivý vichr:(
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 17:27

    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 17:33

    Pavel Prebral napsal:
    http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=7767&PHPSESSID=9cce401d330e2028d33b406c9683ec05

    No, jenže to to není tak úplně pravda.
    Pravda je, že Bratrstvu se daří, ale tradiční společenství, která se podvolila modernistickému diktátu se pomalu ale jistě propadají do nicoty.
    Čímpak to asi bude?!
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 17:44

    Iacobus Augustinus napsal:
    Pavel Prebral napsal:
    http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=7767&PHPSESSID=9cce401d330e2028d33b406c9683ec05

    No, jenže to to není tak úplně pravda.
    Pravda je, že Bratrstvu se daří, ale tradiční společenství, která se podvolila modernistickému diktátu se pomalu ale jistě propadají do nicoty.
    Čímpak to asi bude?!

    To jsou ty kompromisy a dialog. Viz Zjevení sv. Jana 3,15-16
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime19.05.07 21:43

    Alumnusi, jaké máš číslo bot? Smile Totiž, jestli by mi k něčemu byly, kdybych tě vzal za slovo. Myslím si, že kard. Vlk v podmínce na dva roky už si prsty pálit zrovna s tímto nebude, pokud vítr s tradiční liturgií z Vatikánu dostatečně jasně zavane - tam se totiž také otočí hierarchův plášť. Sice bude muset potlačit slzu za všechny ty generace vlažných po II. VK, kteří chudáci budou bez své jistoty NOM a hlavně třeba v některých kostelích bez ponku, který zabraňuje lidem vidět skutečný oltář.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime20.05.07 14:37

    Quido, máte-li devítky, pak není, co řešit.Smile Máte recht, poslední dobou se občas drží trochu zpátky a někdy se zdá býti jeho kázání i katolickým.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime20.05.07 15:12

    Nojo ale já mám čistou desítku. To je teda smůla! Ale stejně víc než o tvoje boty mi jde o to, aby UŽ konečně indult vyšel a tradiční mše se konečně mohla sloužit bez omezení.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult BUDE   Všeobecný indult BUDE - Stránka 6 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Všeobecný indult BUDE
    Návrat nahoru 
    Strana 6 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult-
    Přejdi na: