+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Salesiáni

Goto down 
+5
Quido van Rijn
Fr. Albert T.O.P.
Mr.Difficult
Michal Kretschmer
René Václavek
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorZpráva
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime20.11.08 16:01

Po tom, co ta havěť provádí na SSignálech, mne už nepřekvapí ani oslava satana in naturam.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime13.11.09 10:30

Tak jsem se dověděl, že jeden zlínský angažovaný laik, mimořádný udělovatel (jak jinak) mne označil za "lefebvristického živla". Od modernistického blbečka je to fakt poklona. Sledují zdejší forum , farář se ptal bráchy, jestli má bráchu Reného, další člen pat. rady se ho zeptal "tak co Tvůj brácha lefebvrista"?
Kdyby ti hlupáci byli vůbec v obraze!
NEŘÍKEJ MI LEFÉBVRISTO, JÁ TO TAKÉ NEŘÍKÁM HERETIKU!
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime13.11.09 10:43

I me zde rikaji Finove a to i katolici ze jsem lefebvrista, ultrakonzervativni katolicky aktivista, neoinkvisitor,- takove prezdivky jiz mam od te doby co ve Finsku ziji a tak mi rikaji i finsti knezi, i kdyz jsou vetsinou cizinci. Finove pritom moc o mons. Lefebvrem nevedi, ja o nem psal mnoho do "krestanskych" novin, tak tam jsem dal 3 dily na pokracovani zivotopisu mons. Lefebvra, 4. dil jiz mi nevydali.
Smutne. Dodnes jednam s FSSPX-Skandinavia aby i k nam poslali alespon jednoho kneze. A, ano ja se priznavam ze jsem velkym obdivovatelem mons. Lefebvra a stoupenec FSSPX.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 11:00

http://dejmal.blog.idnes.cz/c/122978/Na-Zemi-nejsme-pani-jen-podnajemnici.html máte někdo Kaťák, napsal to tam tak P.Kuneš? Ani bych se nedivil, kdysi v Nezbedovi psal, že Hus měl rád Pána Ježíše, ale protože se jeho názory vrchnosti nelíbili, byl upálen.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 11:42

Já jsem tohle číslo lidoveckýho týdeníku četl, ale už jsem to vyhodil.

Tak, P. Kuneš se naopak nemusí bát, že by byl upálen, neboť se jistě církevní vrchnosti líbí velmi. :-)
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 19:29

P. Kuneš je spoluautorem (uveden na druhém místě za P. Opatrným) publikace "Credo", která obsahuje omyly až bludy - např.:

"Maria zůstává v odkázanosti na Boha, její panenství nelze chápat čistě biologicky. Je to úžasný symbol, který znamená víc než pouhý fakt."

"Duch svatý nás skutečně spojuje a on je opravdu původcem naší víry, i když ta víra vypadá všelijak podivně."

"Víra je naštěstí vztah."

Před několika roky jsem tuto publikaci kritizoval na http://katolikrevue.ath.cx/fides/pripominky_credo_michal_kretschmer.htm .
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 20:15

Na první větě nevidím nic heretického, nepopírá biologický fakt ale připomíná, že Panna Marie je pannou nejen materiálně ale i formálně.

U druhé věty je otázkou, co myslí tou podivností, ale emusí to ihned implikovat herezi.

U třetí se jedná o typické rozmlžování a vytvářní nových definic a pojmů, podobně jako s těmi kaplankami. Napadlo mně, že v těch jejich definicích je ono "je" zbaveno svého precisního scholastického významu a je fenomenologicky bez nároku vyjádřit esenci použito k popisu jevu. Je to pochopitelně zaváděící.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 20:48

Kdyby misto "ciste" bylo "pouze", je jasno. Takhle mi to opravdu prijde zamlzovaci.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 20:55

Já to čistě chápal jako synonymum pouze.


Jakub napsal:
Kdyby misto "ciste" bylo "pouze", je jasno. Takhle mi to opravdu prijde zamlzovaci.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime08.02.10 23:04

Panenství Marie je třeba předně chápat biologicky (před, při a po porodu - vždy Panna) a kromě toho je symbolem či vyjadřuje její čistotu, neporušenost.

Víra je Božím darem, který je apropriován třetí božské osobě, Duchu svatému. Nakolik je tedy Božím darem, není v ní nic negativního, tedy v terminologii autorů "Credo" podivného - pokud je něco takového v někom přítomno, není to od Boha.

Víra je přijetí Božího zjevení pro Boží autoritu, není produktem nějakého vztahu k Bohu, nějakým výronem citu, jak tvrdili modernisté a jak bylo odsouzeno sv. Piem X.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime09.02.10 21:34

Michal Kretschmer napsal:
P. Kuneš je spoluautorem (uveden na druhém místě za P. Opatrným) publikace "Credo", která obsahuje omyly až bludy - např.:

"Maria zůstává v odkázanosti na Boha, její panenství nelze chápat čistě biologicky. Je to úžasný symbol, který znamená víc než pouhý fakt."

"Duch svatý nás skutečně spojuje a on je opravdu původcem naší víry, i když ta víra vypadá všelijak podivně."

"Víra je naštěstí vztah."

Před několika roky jsem tuto publikaci kritizoval na http://katolikrevue.ath.cx/fides/pripominky_credo_michal_kretschmer.htm .

Zmíněná publikace je doporučována budoucím pastoračním asistentům, mimořádným podavatelů NSO a spol. v rámci kurzů, které jsou povinni absolvovat. Ostatně Msgre Opatrný (kaplan Jeho Svatosti) byl šéfem pastoračního střediska a dodnes je tam "jeho" theologie široce rozšiřována kardinálovým pohůnkem P. Málkem, který ostatně této práci "moc nedává", ale čte (sic!) z Opatrného příprav a celodenní kurs, který by tak jako tak byl k ničemu, sfoukne za dopoledne. Osobně z vlastní zkušenosti doporučuji dokumenty Pastoračního střediska nečíst, nebo jen VELMI opatrně.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Salesiáni - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Salesiáni
Návrat nahoru 
Strana 5 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: