+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Salesiáni

Goto down 
+5
Quido van Rijn
Fr. Albert T.O.P.
Mr.Difficult
Michal Kretschmer
René Václavek
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime27.12.07 16:21

No já nevím, ale i ten gotický kostel musel někomu připadat jako "moderní stodola"..:-)
Spíš mi na Kobylisích vadí neúcta k Eucharistii, hraničící se svatokrádežemi..., to že je to betonový krychloobjekt by mi vadilo asi nejmíň..

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Jaro
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Jaro


Male Počet příspěvků : 515
Věk : 42
Bydliště : Terra Vilak
Na +T+ od : 19. 01. 07

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime27.12.07 16:28

Anton napsal:
No já nevím, ale i ten gotický kostel musel někomu připadat jako "moderní stodola"..:-)
Spíš mi na Kobylisích vadí neúcta k Eucharistii, hraničící se svatokrádežemi..., to že je to betonový krychloobjekt by mi vadilo asi nejmíň..

Anton.

S týmto sa stretávam často - s historickým relativizmom v odrode: aj toto, čo ty zastávaš, bolo kedysi moderné. Nejde však o historické podmienenosti, ale o substanciu: gotický chrám sa vyznačoval majestátnosťou, tamto divadlo žičí pohodlnosti a rozpustnosti pravej katolíckej náuky; už len aby rozdávali zadarmo pukance - veď Boh je predsa láska. Nehovoriac o tom, že architektonicky zabetónováva humanocentrizmus a jeho "omšové" vyjadrenie - NOM.
Návrat nahoru Goto down
http://www.sacrumimperium.blogspot.com/
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime27.12.07 18:05

Jaro napsal:
Anton napsal:
No já nevím, ale i ten gotický kostel musel někomu připadat jako "moderní stodola"..:-)
Spíš mi na Kobylisích vadí neúcta k Eucharistii, hraničící se svatokrádežemi..., to že je to betonový krychloobjekt by mi vadilo asi nejmíň..

Anton.

S týmto sa stretávam často - s historickým relativizmom v odrode: aj toto, čo ty zastávaš, bolo kedysi moderné. Nejde však o historické podmienenosti, ale o substanciu: gotický chrám sa vyznačoval majestátnosťou, tamto divadlo žičí pohodlnosti a rozpustnosti pravej katolíckej náuky; už len aby rozdávali zadarmo pukance - veď Boh je predsa láska. Nehovoriac o tom, že architektonicky zabetónováva humanocentrizmus a jeho "omšové" vyjadrenie - NOM.

Architektura vyjadřuje ideje jako každé umění. Idejí NOM je tyjátr, proto tedy sedadla do půlkruhu a jeviště uprostřed. Absentující kněžiště a oltář a zejména umístění svatostánku někam na místo mimo centrálního, je typickým příznakem ztráty posvátna v takto koncipovaných prostorách.
Párkrát jsem do takových betonových monstrózních kostleů vlezl u nás i v cizině ale nikdy jsem se tam necítil jako v bohoslužebném prostoru, ale právě jako v tom tyjátru. Ještě by to chtělo oponu, aby se ten balast za ní mohl skrýt - ale ta nebude, protože právě balast se v NOM staví na oddiv..
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime27.12.07 18:36

Drobnou poznámu. V románských kostelích je svatostánek opravdu na boku a pro opony bych byl všema deseti. V Římském ritu vymizely v 1. tisíciletí, ale třeba v syrském obřadu ta opona je a zatahuje se na konsekraci.
Znám kostel, který má ikonostats z látky jako oponu a je to dost pěkné.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime27.12.07 20:09

Je až zarážející a zjevně pravdivé, že s tím divadlem mě to došlo taky.., nebylo v Kobylisích původně divadlo???

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime27.12.07 21:10

René Václavek napsal:
Jestli jsi Katy z Prahy,tak se divím,proč chodíš do Kobylis.V Praze se asi na 8 místech slouží tradiční mše.A je tam také mnoho krásných kostelů,ne různé moderní stodoly.

Ne, z Prahy nejsem a v Kobylisích jsem byla jen asi třikrát. Jsem z Valašska, jako Ty. Wink Kostelů tu moc nemáme a vybírat si (jako Pražáci) nemůžeme.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime31.12.07 10:48

Já znám zlínské salesiány velmi dobře.Dříve jsem jim fandil,nyní mám k nim velké výhrady.Těch pořádných je asi málo,kolárek je pro ně něco neznámého.Dříve měli heslo"vyhrnme si rukávy",dnes spíše"zajedme si na výlet."Dříve musel mět každý saloš vyuční list,dnes to již neplatí,např.P.Tinka je elektrikář.Jejich liturgie je dost uvolněná,nemluvě o dětských mších.Laici rozdávají Eucharistii,i když je málo lidí.Hodně let byl ve Zlíně jen jeden kostel.Před 5 lety se postavil na Jižních svazích,3 kněží z 6 se tam přestěhovali,byli tam 3 mše týdně.Zavedli stání u proměnování,odstranili klekátka.Byl jsem tam jen dvakrát a stačilo mi to.Ti starší při přichodu ko kostela ještě pokleknou,ti mladí nikoli.Přijdou tam jak do kina.Varhany tam nehrajou,nevím jestli tam dodnes mají křížovou cestu.Kázání je promítáno na plátno jak při školení.Měli tam tehdy kázání o Panně Marii,ze začátku to bylo normální,pak jsme se doslechli o nepravé úctě,které šíří různá Světla,straší lidi,např.byl zaměšněn výrok"ruka mého Syna je těžká,musím ji podpírat,aby nepotrestal lidstvo:"Bylo konstatováno,že nebýt Panny Marie,už bychom tu nebyli.Všichni při proměnování stáli jak telata,kupodivu mne nikdo nenutil,abych si stoupl.Po mši kněží svlékli kabátové alby a za okamžik byli v družném hovoru s mládeží v bermudách a tričku.Řekl jsem P.Kopřivovi toto:"Ten výrok,který jste tu zesměšnil,řekla Panna Maria v La Salletě.Pokud se vám nelíbí Světlo,tak v něm nežebrejte peníze na své aktivity."Podruhé tam byl při mši slyšte kravál z nealkodiskotéky,kněz se při mši omluvil za hluk.Nealkodiskotéky tam jsou i postní dobu,mládež by to nepochopila,že je nějaký půst,musíme jí vyhovět.Nyní je všech 6 kněží na sídlišti,ve městě jsou diecezní kněží,Už se to tam zlepšilo,občas tam je úlet,např.kněz dal požehnání 17 letému lektorovi,aby šel podávat Eucharistii,nebyl tam počet 4 podávajících,ten je zbytečný,když tam je na večerní cca 100 lidí.Na sídlišti při počtu šesti kněží jsou tam asi 1o mší týdně.Já chodím na mše většinou do blízkých Malenovic,ve Zlíně jsem málokdy.Takže tak vypadají zlínské reálie.Když se psal před 2 lety dopis arc.Graubnerovi o této situaci,že se jen stojí,po kázání se vynechává vyznání víry,tak se nastalo nic.Možná se při vizitaci udělalo tytyty,jinak bylo vše při starém.A laická mafie farního sovětu se ani zamítla sloužení tradiční mše,pro 5 lidí se nic nebude zavádět.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 9:35

Tak jsem se doslechl,že jeden zlínský diecezní kněz podal žádost o laicizaci.Prý čeká dítě,to ovšem nevím,jestli je to pravda.Dotyčný patřil k těm modernějším,kteří přišli do farnosti po saloších.Jinak musím říci,že ostatní kněží jsou celkem ucházející.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 14:56

K tomuhle mám na přítomné dotaz. Dojde-li k tomu, že kněz "ujede" a jeho konkubína čeká dítě, má se nechat laicizovat, vzít si dotyčnou a starat se o dítě, nebo ženu a dítě zabezpečit a působit nadále v pastotraci (bez dalších styků se ženou a dítětem) ??

V mém okolí jsou zastánci obou řešení. Co je víc - věrnost Bohu (a zapření dítěte) nebo převzetí zodpovědnosti za dítě (a porušení slibu) ... ?
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:09

Já bych to neviděl tak ostře.
Pokud by to měla být skutečně laicizace, tedy právní úkon, který kněze rozvazuje od jeho závazků, pak se nedá o porušení slibu (stricto sensu) hovořit...

Asi záleží na individuálním případu.
Těžko chtít po někom, kdo skutečně "ujede", aby sdílel život v nastavení, o kterém (třeba) neuvažoval.
Tam by bylo asi jistě čestnější zůstat v pastoraci a ženu s dítětem zaopatřit.

Ale v okamžiku, kdy jde o konkubinát, který manželství jakoby supluje (mají i více než jedno dítě - třeba C.V.P. - a to je ke všemu ještě řeholník-mendikant (!)), pak se zase jako čestnější nabízí varianta laicizace, svátostného manželství a spořádaného života ...

Ale já asi nemám co komu radit, že :-)
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:13

Ty ještě kněz nejsi Wink Já osobně to vidím na laicizaci, protože budoucnost toho dítěte bez otce (a předpokládejme že v katolickém prostředí, neb maminky se většinou rekrutují z řad pastoračních asistentek) by byla nedobrá.
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:17

Mikolaj napsal:
Ty ještě kněz nejsi Wink Já osobně to vidím na laicizaci, protože budoucnost toho dítěte bez otce (a předpokládejme že v katolickém prostředí, neb maminky se většinou rekrutují z řad pastoračních asistentek) by byla nedobrá.

Za starých dobrých časů bylo součástí zaopatření, že se holce sehnal ženich ještě dřív, než to na ní bylo vidět :-)
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:18

No, taky řešení...
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:21

Antonio Ghislieri napsal:
Mikolaj napsal:
Ty ještě kněz nejsi Wink Já osobně to vidím na laicizaci, protože budoucnost toho dítěte bez otce (a předpokládejme že v katolickém prostředí, neb maminky se většinou rekrutují z řad pastoračních asistentek) by byla nedobrá.

Za starých dobrých časů bylo součástí zaopatření, že se holce sehnal ženich ještě dřív, než to na ní bylo vidět :-)
A protože farář měl obvykle dobrý vkus, zájemců málo nebylo. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:23

Srandičky, srandičky... Já to myslel vážně. Jedná se o konkrétní případ (i když jich bude asi povícero).
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:28

Mikolaj napsal:
Srandičky, srandičky... Já to myslel vážně. Jedná se o konkrétní případ (i když jich bude asi povícero).



Teď to řeší tak, že když se průser provalí, tak pan farář zjistí, že je vlastně starokatolík, souhlasí se žehnáním buzerantů, homokonkubináty, antikoncepcí, potraty, legalizací drog, svěcením ženských a katolickou církev vlastně nikdy neměl rád.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 15:33

Je horší když kněz odejde a způsobí pohoršení nebo když zůstane se svým veřejným tajemstvím a působí pohoršení?
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 17:50

Mikolaj napsal:
K tomuhle mám na přítomné dotaz. Dojde-li k tomu, že kněz "ujede" a jeho konkubína čeká dítě, má se nechat laicizovat, vzít si dotyčnou a starat se o dítě, nebo ženu a dítě zabezpečit a působit nadále v pastotraci (bez dalších styků se ženou a dítětem) ??

V mém okolí jsou zastánci obou řešení. Co je víc - věrnost Bohu (a zapření dítěte) nebo převzetí zodpovědnosti za dítě (a porušení slibu) ... ?

Pokud si ten kněz uvědomuje, že zhřešil a chce nadále žít věren Bohu, pak je to podobná situace, jako když nějaký manžel se dopustí cizoložství a zplodí z něj dítě. Pokud žije on nebo ta matka v platném manželství, tak se vzít nemohou. Na druhou stranu jako otec má přirozená práva a povinnosti ke svému dítěti. Takže ideální by po mém soudu bylo, aby ten kněz se na nějaký čas stáhl převážně do ústraní (třeba dočasně žil v nějakém vhodném klášteře), činil pokání a poté začal působit v pastoraci jinde než kde způsobil to pohoršení. Přitom stýkal se svým dítetem jako otec a staral se o něj. Myslím dokonce, že i když pak bude v místě působiště jeho historie známa a bude řádně žít a sloužit jim, že ho lidé vezmou jako napraveného hříšníka, který nese důsledky za svůj čin.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 9:56

Michal Kretschmer napsal:
Mikolaj napsal:
K tomuhle mám na přítomné dotaz. Dojde-li k tomu, že kněz "ujede" a jeho konkubína čeká dítě, má se nechat laicizovat, vzít si dotyčnou a starat se o dítě, nebo ženu a dítě zabezpečit a působit nadále v pastotraci (bez dalších styků se ženou a dítětem) ??

V mém okolí jsou zastánci obou řešení. Co je víc - věrnost Bohu (a zapření dítěte) nebo převzetí zodpovědnosti za dítě (a porušení slibu) ... ?

Pokud si ten kněz uvědomuje, že zhřešil a chce nadále žít věren Bohu, pak je to podobná situace, jako když nějaký manžel se dopustí cizoložství a zplodí z něj dítě. Pokud žije on nebo ta matka v platném manželství, tak se vzít nemohou. Na druhou stranu jako otec má přirozená práva a povinnosti ke svému dítěti. Takže ideální by po mém soudu bylo, aby ten kněz se na nějaký čas stáhl převážně do ústraní (třeba dočasně žil v nějakém vhodném klášteře), činil pokání a poté začal působit v pastoraci jinde než kde způsobil to pohoršení. Přitom stýkal se svým dítetem jako otec a staral se o něj. Myslím dokonce, že i když pak bude v místě působiště jeho historie známa a bude řádně žít a sloužit jim, že ho lidé vezmou jako napraveného hříšníka, který nese důsledky za svůj čin.


Tohle přesně se stalo v jisté nejmenované středočeské obci.., kněze přeložili jinam, ale o děcko se staral a dá se říci i vzorněji než jiní otcové. Lidé ve farnosti byli rozumní a ač se tak nějak vědělo "kdo je kdo", nikdo to nerozmazával, protože lidé měli ještě takt a věděli, že je to svízel pro všechny zůčastněné.., ovšem ten kněz těžce zaplatil.., ale to už je jiná kapitola.

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 14:19

Michal Kretschmer napsal:
Mikolaj napsal:
K tomuhle mám na přítomné dotaz. Dojde-li k tomu, že kněz "ujede" a jeho konkubína čeká dítě, má se nechat laicizovat, vzít si dotyčnou a starat se o dítě, nebo ženu a dítě zabezpečit a působit nadále v pastotraci (bez dalších styků se ženou a dítětem) ??

V mém okolí jsou zastánci obou řešení. Co je víc - věrnost Bohu (a zapření dítěte) nebo převzetí zodpovědnosti za dítě (a porušení slibu) ... ?

Pokud si ten kněz uvědomuje, že zhřešil a chce nadále žít věren Bohu, pak je to podobná situace, jako když nějaký manžel se dopustí cizoložství a zplodí z něj dítě. Pokud žije on nebo ta matka v platném manželství, tak se vzít nemohou. Na druhou stranu jako otec má přirozená práva a povinnosti ke svému dítěti. Takže ideální by po mém soudu bylo, aby ten kněz se na nějaký čas stáhl převážně do ústraní (třeba dočasně žil v nějakém vhodném klášteře), činil pokání a poté začal působit v pastoraci jinde než kde způsobil to pohoršení. Přitom stýkal se svým dítetem jako otec a staral se o něj. Myslím dokonce, že i když pak bude v místě působiště jeho historie známa a bude řádně žít a sloužit jim, že ho lidé vezmou jako napraveného hříšníka, který nese důsledky za svůj čin.

Dobrá odpověď! Díky za ni. Bohužel mnou myšlený případ dlouhodobě se ženou a dítětem žije, nezdá se mu to nenormální a diví se, co se lidem nelíbí. Je však už přeložen...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime21.02.08 9:28

Dozvěděl jsem se z tisku,že byl vzat do vazby salesián P.Zbyněk Schneider za zneužívání děvčat a erotické stránky. Jeho otec vedl dříve mužskou scholu,po sametu byl zlínským primátorem a ministrem v Klausově vládě.Uvidíme,jestli se to zakládá na pravdě.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime21.02.08 9:33

Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime21.02.08 10:47

Škoda že nepůjde hačat.., docela bych mu ty hry na "taťku a mamku" s nějakým tím stopadesátikilovým Dežínkem přál..

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime21.02.08 10:50

A vlastně , proč ho do basy nemůže šoupnout přímo biskup?? Vždyť kněžská vězení přece existovala??? Nebo je to taky v rámci "nového přístupu" zrušeno??

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime21.02.08 18:46

Anton napsal:
A vlastně , proč ho do basy nemůže šoupnout přímo biskup?? Vždyť kněžská vězení přece existovala??? Nebo je to taky v rámci "nového přístupu" zrušeno??

Anton.

Dříve církev nad kněžími a řeholníky sama vykonvala trestní pravmoc a bylo to tak uznáváno světskými vládami. Dnes, když vidíme jak mnohde biskupové sodomitské kněze kryli (pokud zrovna také nepatřili mezi ně), jsem na rozpacích, jesli není vhodnější, aby se skutečně provinilým pedofilům dostalo patřičného trestu od světské (možná i církvi nepřátelské) moci.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Salesiáni - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Salesiáni   Salesiáni - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Salesiáni
Návrat nahoru 
Strana 2 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: