+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod

    Goto down 
    +5
    Josafat
    Antonio Ghislieri
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Quido van Rijn
    9 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
    AutorZpráva
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime21.05.08 20:44

    P. Nohejl hostuje ve farním kostele na Hořičkách (u České Skalice)
    středa 4/6/08 v 18 nebo chvíli po 18 hodině.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime21.05.08 22:06

    Zatím to vypadá, že já se účastním.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 10:28

    Už jsem si to zapsal. Doufám, že do toho nic nevleze...
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 20:27

    Mikolaj napsal:
    Už jsem si to zapsal. Doufám, že do toho nic nevleze...

    Tvoje první?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 20:49

    Iacobus Augustinus napsal:
    Mikolaj napsal:
    Už jsem si to zapsal. Doufám, že do toho nic nevleze...

    Tvoje první?

    Že se ptáš Smile Poprvé je holt poprvé... Zajímavý pocit očekávání.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 20:51

    Už se těším na reakce Smile
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 20:53

    I já se těším. Budu si tam sice připadat trochu jako trubka, ale to nevadí Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 21:17

    Mikolaj napsal:
    I já se těším. Budu si tam sice připadat trochu jako trubka, ale to nevadí Smile

    Já myslím, že nebudeš muset, myslím si, že většina lidí jako já co tam bude toho moc neví. Já mám první zkušenost z bílé soboty. Slavná mše je hezká, tahle bude zřejmě recitovaná.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime22.05.08 23:32

    Mikolaj napsal:
    I já se těším. Budu si tam sice připadat trochu jako trubka, ale to nevadí Smile
    Zdar!
    Hele, nebudete. Já byl dnes taky poprvé, a bylo to docela v pohodě, připadal jsem si jako vždycky - tedy zcela nepatřičně. (A to netuším jak jsem připadal ostatním...:—) Dokonce jsem tam viděl jednu známou tvář, akorát nevím, jestli jsem ji identifikoval správně jako Martina Rafaela :-) Napsal jsem o tom blog na Signály, tak na něj třeba mrkněte ať víte do čeho lezete. :-)
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime23.05.08 8:06

    Teoreticky vím, do čeho "lezu". Teoreticky mi o tom vyprávěl můj kmotr již před 6 lety. Tož tedy - uveďme teorii v praxi !
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime24.05.08 10:25

    Hořičky jsou moc daleko, do Počápel je mizerný spojení, hrůza.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime24.05.08 21:24

    Do Počápel je to z Litoměřic podél řeky asi 6 km. Pěší pochod je zdravý a pro méně zdatné pater přijede autem, stačí mu zavolat.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime25.05.08 17:29

    Tak, tak.., on jezdí i pro ty zdatné, takže se mu to musí vymluvit a jít pešo.., je to prima procházka.., jinak on jezdí i bus aus Leitmeritz, ale nikdy se mi nepodařilo dekódovat jízdní řád.

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime25.05.08 21:55

    Protože žijeme v rozvinutém kapitalismu, bus v neděli zřejmě nejezdí, jelikož se to tržně bez přívlastků nevyplatí.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 8:05

    Tak přátelé, dnes další pozitivní zpráva - ráno se mi podařilo nalézt obě knížečky z produkce MCM - "O mši svaté" (misálek) a "Přistoupím k oltáři Božímu". Takže jsem na dnešek písemně připraven. Samozřejmě to nestihnu do večera nastudovat, ale věřím v pomoc bratří fóristů Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 8:33

    Tak já myslím, že nejdůležitější je se připravovat na mši svatou a přijímání už předchozího večera a pak pozorným přečtením mše svaté v misálku. Já když byl poprvé na tradiční mši svaté, tak jsem doslova a do písmene nevěděl která bije. Snažit se sledovat v misálku kde se právě mše nachází a časem už to budeš vědět bezproblémově.
    Mimochodem se mi zdá, že jsem někde četl, že MCM má v těch vydáních chyby. Doporučuji si sehnat původní misálek. Který to už asi lépe poradí zde jiní. Já mám od Schaelera r.1947 a příjde mi dobrý.
    Jinak dnes se těším. Je to pro mne svátek, tradiční mše svatá tak blízko mého domova.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 8:42

    Tak včera jsem se nemohl bohužel připravovat, protože jsem za prvé neměl k ruce misálek a za druhé jsem do večera řešil své pracovní problémy a po návratu domů byl totálně grogy.

    Jestli jsou v tom vydání chyby, tak doufám, že mě na ně někdo upozorní. Píší tu, že je to dle misálu z r. 1962 schváleného bl. Janem XXIII. Jestli máš tip, kde by se dal misál od Schaelera sehnat, sem s ním.

    Na dnešek se velmi těším! Jenom budu asi zmatený jako beruška Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 8:53

    Mikolaj napsal:
    Tak včera jsem se nemohl bohužel připravovat, protože jsem za prvé neměl k ruce misálek a za druhé jsem do večera řešil své pracovní problémy a po návratu domů byl totálně grogy.

    Jestli jsou v tom vydání chyby, tak doufám, že mě na ně někdo upozorní. Píší tu, že je to dle misálu z r. 1962 schváleného bl. Janem XXIII. Jestli máš tip, kde by se dal misál od Schaelera sehnat, sem s ním.

    Na dnešek se velmi těším! Jenom budu asi zmatený jako beruška Very Happy


    Miku, žádný strach, zmatený určitě nebudeš. Ordinarium najdeš třeba tady, tak se na to během dne mrkni.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 9:02

    Mám před sebou ten misálek MCM. Chci se zeptat, je tam uvedeno K a M, což bude kněz a ministranti. Lid odpovídá to co je tam uvedeno pod M?

    Omlouvám se za přihloplé otázky Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 9:37

    Ano, co já vím tak ano, ale ne všechno, např. v Brně při nedělních chorálních se při stupňovitých(stupňových, Jakube zase si nejsem jistý ani tvarem a ani správností) modlitbách modlí jen kněz a ministranti a my lidé zpíváme. Dnes to budem zřejmě my lidé, co budeme odpovídat důstojnému otci Damiánovi na vše, myslím, že nebude mít ministranta. Já osobně nezažil moc tradičních ne nedělních, tzn. recitovaných, s lidovým zpěvem, tichých (mám pocit, že budou ještě jiné). Takže to budou vědět přítomní zkušení mnoha lety a znalostmi.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 9:41

    Máš to dobře Smile
    Záleží na knězi, budete-li odpovídat, nebo bude-li tichá. Ale předpokládám, že tichá nebude.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 9:42

    Tipy jsou jen antikvariáty, ale pokud budeš opravdu chtít, tak se poptám jednoho známého a ten ho možná sežene, ale bude potřeba, pravděpodobně, dát si ho pak spravit. Dnes ti to ukážu a vysvětlím, když budeš chtít.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 10:52

    Díky za pomoc. Antikvariáty si obejdu. A těším se na setkání!!!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 11:06

    Mimochodem já nevím jak vypadáš, ale ty jsi tu viděl fotky mých ratolestí, tak se ozvi ty Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime04.06.08 12:58

    Podle dřívější informace by přisluhovat měl P. Klemt kněz z Hořiček.


    Iacobus Augustinus napsal:
    Máš to dobře Smile
    Záleží na knězi, budete-li odpovídat, nebo bude-li tichá. Ale předpokládám, že tichá nebude.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 8Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: