+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod

    Goto down 
    +5
    Josafat
    Antonio Ghislieri
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Quido van Rijn
    9 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
    AutorZpráva
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 13:00

    A ti zkušení mnoha lety budou kdo? Jedině pamětníci staré slávy, ale obávám se, že poněkud vyšli ze cviku za těch čtyřicet let.

    kirkmen napsal:
    Ano, co já vím tak ano, ale ne všechno, např. v Brně při nedělních chorálních se při stupňovitých(stupňových, Jakube zase si nejsem jistý ani tvarem a ani správností) modlitbách modlí jen kněz a ministranti a my lidé zpíváme. Dnes to budem zřejmě my lidé, co budeme odpovídat důstojnému otci Damiánovi na vše, myslím, že nebude mít ministranta. Já osobně nezažil moc tradičních ne nedělních, tzn. recitovaných, s lidovým zpěvem, tichých (mám pocit, že budou ještě jiné). Takže to budou vědět přítomní zkušení mnoha lety a znalostmi.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 13:06

    Podle dnešního telefonického hovoru by mše svatá měla být přesně v 18:30 pokud se nestane něco nepředvídatelného. Věřím že ti, kdo se o tomto nepatrném časovém posunu nedozvědí a přijedou již na 18 hodinu nebudou nijak znepokojeni a využijí čas k vzájemnému seznámení.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 13:09

    Jejda Quido, já myslel oproti mě. Vždyť já na tradiční nechodím nejdéle.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 14:45

    Já jsem chtěl vyjet okolo 16.30 s tím, že bych tam v 17.30 byl a seznamoval se. Nebudu tam sám? Smile Nechce někdo svézt?
    Návrat nahoru Goto down
    Antonio Ghislieri
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    Antonio Ghislieri


    Male Počet příspěvků : 1190
    Věk : 49
    Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
    Na +T+ od : 16. 07. 07

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 21:06

    Mikolajovi:

    pokud bys měl cestu do Kostomlat (třeba na ono náhradní zasedání SP) určitě se v mé knihovničce nějakej misálek najde ;-)
    Návrat nahoru Goto down
    http://ambon.or.cz
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 21:29

    Tak su tady s čerstvými a neuspořádanými dojmy.

    Tak byl to krásný zážitek (nechytat za slovo, že Mše sv. není o pocitech). Člověk naprosto jasně cítí ten rozdíl mezi NOM a Tridentem. Možná to vezmu heslovitě - pokora-Bůh-oběť-důstojnost-tajemství... Vždyť povídám, mám to ještě neuspořádané.

    Úvodní kázání bylo také trefné a uvedlo nás prvničky do tajemství Mše sv.

    Samozřejmě jsem byl občas zmaten a nevěděl jsem která bije, ale myslel jsem, že to bude horší Smile Také ta spousta ticha, tichých modlitem, zpěvu (škoda, že jsem antizpěvák).

    A bonus k tomu všemu - setkání s kirkmenem a Quidem a jejich rodinami. Kirkmen má velmi roztomilá a poslušná dítka Smile

    Deo gratias!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 21:31

    Antonio Ghislieri napsal:
    Mikolajovi:

    pokud bys měl cestu do Kostomlat (třeba na ono náhradní zasedání SP) určitě se v mé knihovničce nějakej misálek najde ;-)

    Jezdím okolo třikrát do týdne, ale tehle týden to asi nevyjde Wink Ale moc díky za nabídku, vbrzku ji využiji!
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 22:02

    Jistěže je vhodné sledovat mši sv. v misálku, ale i když ho člověk nemá - nevadí. Víme, co se tam děje, a stačí se jen ponořit do té krásy katolického obřadu a on už sám vede duši k Pánu Bohu a k rozjímání ned tou úžasnou pravdou, která se tam právě odehrává. To je právě schopnost katolické liturgie, kterou NOM už nemá - že unáší duši sama do tajemství Nejsvětější oběti. A je hezké u toho znát i slova modliteb, ale jak říkám, není to nutné. Celé generace i bez misálků pronikaly do hlubin oltářní oběti neskonale lépe než dnešní NOM-katolíci, kteří "už tomu konečně rozumí". Osobně doporučuji i růženec při mši sv., ač bych tím jisté lidi nepotěšil.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 22:06

    Já se tomu snažil přijít nakloub podle misálku Smile Možná to trochu rušilo, ale příště budu chytřejší.
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime04.06.08 22:14

    Je dobré si to přečíst v klidu doma a pak už jen nechat Pána Boha skrze tu krásu působit...
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 7:14

    Také se podělím stručně se zážitky z této události, kterou jsem tak toužebně očekával.
    Před začátkem P. Klemt, kněz na Hořičkách uvedl P. Nohejla z Plzně, který vážil takovou dlouho cestu a pohovořil jen pár slovy o smyslu tohoto pozvání, kterým je přiblížit po čtyřicetileté odmlce věřícím tento krásný katolický ritus.
    Poté následovalo skutečně krásné a věcné kázání P. Nohejla z kazatelny, jehož námětem byl rozbor oběti mše svaté, co je mše svatá, dotkl se též II. VK i humorně s tím, že teprve nyní se touto mší svatou začínají závěry II. VK uplatňovat (přednost latiny a gregoriánského chorálu).
    Vlastní mše svatá byla zpívaná s gregoriánským chorálem. gegoriánský chorál byl nacvičen několika účastníky takže se i ostatní věřící mohli přidat, v čemž ale trochu bránila neznalost nápěvu, když latinský text bylo možné přečíst z misálku, který byl k dispozici.
    Jak P. Nohejl tak P. Klemt velmi krásně zpívají a tak tato mše svatá měla opravdu již i lesk, který není v těch těžkých podmínkách, kterými nyní Církev vinou modernistů prochází, snadné jen tak dosáhnout.
    Cítili jsme ale dotek staré slávné liturgie tak jak by mohla být. V kázání P. Nohejl mluvil o nevýsloném pokladu, jakým je každá mše svatá i o pokladu organického vývoje liturgie, jejíž odlesk jsme nyní měli možnost poznat.
    Čtení a evangelium bylo řečeno též i česky P. Klemtem, takže ani češtináři nebyli ochuzeni no a kromě gregoriánu se zpívaly též dvě písně z kancionálu, jedna obecná a jedna mariánská s varhaním doprovodem.
    Vrchol mše byl opravdu mystériem jak se patří, s posvátným tichem, věřím že prožitek to byl pro všechny.
    Svaté přijímání vkleče u mřížky mohli zakusit všichni přítomní a ač bylo předem ohlášeno, že kdo by chtěl může přijímat i ve stoje, nikdo této možnosti nevyužil a přijímalo se jak se sluší a patří vkleče a do úst.
    Po skončení mše svaté jsme ještě chvíli postáli s přáteli před kostelem v hovoru, ke kterému se poté připojili i oba pateři, takže celkový dojem byl radostný. Takový pohodový a přátelský. Venku bylo krásně, takže jsme pořídili i fotku s několika přítomnými.
    Musím podotknout, že na mě opravdu zapůsobila Davidova rodina. Jako by přijeli z jiného světa, jak byli i vzorně ustrojeni a upraveni a ty jejich děti jsou prostě kouzelné.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 7:23

    Josafat napsal:
    Jistěže je vhodné sledovat mši sv. v misálku, ale i když ho člověk nemá - nevadí. Víme, co se tam děje, a stačí se jen ponořit do té krásy katolického obřadu a on už sám vede duši k Pánu Bohu a k rozjímání ned tou úžasnou pravdou, která se tam právě odehrává. To je právě schopnost katolické liturgie, kterou NOM už nemá - že unáší duši sama do tajemství Nejsvětější oběti. A je hezké u toho znát i slova modliteb, ale jak říkám, není to nutné. Celé generace i bez misálků pronikaly do hlubin oltářní oběti neskonale lépe než dnešní NOM-katolíci, kteří "už tomu konečně rozumí". Osobně doporučuji i růženec při mši sv., ač bych tím jisté lidi nepotěšil.

    Souhlas a mohu i doporučit různé předkoncilní modlitební knihy s krásnými modlitbami pro každý úkon kněze, velmi vhodné pro tichou mši.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 7:47

    Musím se přiznat, že bylo pár "detailů", které mi nesedly, ale vím proč tak byli a i s páterem Damiánem sme se shodli v tom, že to tak někdy prostě je Very Happy To mě po krásné oběti našeho Pána a po kázání potěšilo nejvíce.
    Kázání bylo opravdu pěkné a jasné což dobře popsal Quido, páter krásně zpívá a to umocňuje zážitek (vím city Very Happy).
    Více snad k tomu není psát, protože to Quido popsal skoro všechno a velmi pěkně až na jednu věc.
    Není všechno zlato co se třpytí Very Happy a moje děti dokážou pěkně zlobit Very Happy To že jsou hodní v kostele je myslím především zásluha Panny Marie, které se snažím děti svěřovat do její matěřské péče. Já sám na tom všem mám velmi malou zásluhu, to že jsme pěkně oblečení je hold mojí dobré manželce jak se o nás pěkně stará, já plním funkci drába Very Happy takže asi tak Very Happy
    Co říct na vaši pochvalu, jsem v rozpacích snad jen zaplať Pán Bůh.

    Bylo to včera opravdu pěkné!!
    Mimochodem Quido pokud mohu poprosit o fotky, tak prosím na mastik(kyselá ryba)verner.cz. Děkuji
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 8:21

    Fotky snad budou dnes večer, pošlu ti je. A pozdravuji prosím doma manželku a děti.


    kirkmen napsal:
    Musím se přiznat, že bylo pár "detailů", které mi nesedli, ale vím proč tak byli a i s páterem Damiánem sme se shodli v tom, že to tak někdy prostě je Very Happy To mě po krásné oběti našeho Pána a po kázání potěšilo nejvíce.
    Kázání bylo opravdu pěkné a jasné což dobře popsal Quido, páter krásně zpívá a to umocňuje zážitek (vím city Very Happy).
    Více snad k tomu není psát, protože to Quido popsal skoro všechno a velmi pěkně až na jednu věc.
    Není všechno zlato co se třpytí Very Happy a moje děti dokážou pěkně zlobit Very Happy To že jsou hodní v kostele je myslím především zásluha Panny Marie, které se snažím děti svěřovat do její matěřské péče. Já sám na tom všem mám velmi malou zásluhu, to že jsme pěkně oblečení je hold mojí dobré manželce jak se o nás pěkně stará, já plním funkci drába Very Happy takže asi tak Very Happy
    Co říct na vaši pochvalu, jsem v rozpacích snad jen zaplať Pán Bůh.

    Bylo to včera opravdu pěkné!!
    Mimochodem Quido pokud mohu poprosit o fotky, tak prosím na mastik(kyselá ryba)verner.cz. Děkuji
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 8:41

    Děkuji, pozdravy vyřídím.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 9:15

    kirkmen napsal:
    Musím se přiznat, že bylo pár "detailů", které mi nesedly, ale vím proč tak byli a i s páterem Damiánem sme se shodli v tom, že to tak někdy prostě je Very Happy To mě po krásné oběti našeho Pána a po kázání potěšilo nejvíce.
    Kázání bylo opravdu pěkné a jasné což dobře popsal Quido, páter krásně zpívá a to umocňuje zážitek (vím city Very Happy).
    Více snad k tomu není psát, protože to Quido popsal skoro všechno a velmi pěkně až na jednu věc.
    Není všechno zlato co se třpytí Very Happy a moje děti dokážou pěkně zlobit Very Happy To že jsou hodní v kostele je myslím především zásluha Panny Marie, které se snažím děti svěřovat do její matěřské péče. Já sám na tom všem mám velmi malou zásluhu, to že jsme pěkně oblečení je hold mojí dobré manželce jak se o nás pěkně stará, já plním funkci drába Very Happy takže asi tak Very Happy
    Co říct na vaši pochvalu, jsem v rozpacích snad jen zaplať Pán Bůh.

    Bylo to včera opravdu pěkné!!
    Mimochodem Quido pokud mohu poprosit o fotky, tak prosím na mastik(kyselá ryba)verner.cz. Děkuji

    Můžeš prosím napsat, které detaily ti nesedly a proč tomu tak bylo?

    Rodinu máš opravdu úžasnou (jak jsem již psal). Ale že by děti někdy zlobily, to ti tedy vůbec nevěřím Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 9:47

    Jsou to detaily, které si nechám pro sebe (ty o jednom víš, protože sem se ti o něm zmiňoval přede mší), nechci kazit jinak, jak to říci správně, ten dobrý dojem z opravdové katolické mše.
    Já sám určitě také nesplňuji všechny "požadavky" Pána. Beru to v tom smyslu, jak páter Stritzsko kázal, pro někoho je to začínající cesta, která dá-li Bůh neskončí a nebudu mu ji kazit "detaily" Very Happy
    Nechci být za škarohlída, pokud to akceptoval páter Damián a jen vyjímečně pro vyšší dobro, souhlasím s ním.
    Pokud o to budeš stát, zmíním se ti do soukromé zprávy.

    S těmi dětmi, no věř mi Very Happy

    Mimochodem jak ty i Quido, jste byli oblečeni lépe než já a velice vkusně. Dalo by se říci, že také z jiného světa, než toho jiných návštěvníku riflí, kraťasů, pruhovaných triček a čeho kdoví ještě. Nemám nic proti chudému oblečení, každý není majetný, ale do kostela bychom měli chodit v tom nejlepším. Pokud jsem tam někomu ukřivdil, snad mi odpustí.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 10:24

    Do kostela obvykle chodím takto oblečen mimo několika případů - když jdu na Mši sv. třeba neplánovaně v průběhu dne a nejsem zrovna okravatován a v zimě, kdy dávám přednost zdraví před elegancí (bohužel obvykle Vánoce a Velikonoce alespoň částečně promarodím Sad).

    Ty jsi byl ale oblečen vkusně, o zbytku tvé rodiny ani nemluvím.

    Mám jeden takový hloupý dotaz. Podle mého by se po přijímání nemělo zpívat, aby člověk měl možnost v modlitbě v klidu poděkovat Pánu. Jak to je? Dost mě to ruší...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 11:08

    Já znám obě varianty (např. u východní liturgie je zpěv vždy). Co je správnější nevím. Myslím, že jsou možné obě varianty. Sám tedy upřednostňuji také ticho.
    Snad znalejší budou vědět, přesněji.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime05.06.08 11:51

    Myslím že jde pouze o zvyk, vždyť rozjímat a děkovat lze i když není ticho. Technicky by také ani nebylo možné snad dohrát patřičný oddíl písně, která zní při přijímání, protože ti vpředu již jsou zpátky v lavicích a ti ostatní ještě čekají. Mně osobně to nevadí, poděkuji a setrvám v úžasu nad milostí ještě chvíli i tak a pak i klidně vyzpívám své díky, pokud se hraje dál. Je to asi hlavně záležitost zvyku, i Mikolaj by si časem na to zvykl, pokud by to tak u nic bylo pravidelně. Ztišení je však i tak dostatečně dlouhé, tedy u nás, kněz ponechává čas a místo ticha po přijímání až zmlknou i varhany, tedy je to jen posunuto v čase, že to ticho nenásleduje hned jen co každý přijme ale až za chvíli co se dohraje.
    A myslím, že v tomto dělá velmi dobře.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime10.07.08 8:06

    Přátelé jsem pověřen radostným úkolem od P. Klemta z Hořiček a totiž sehnat do stádečka zájemce o tridentskou mši svatou v kostele na Hořičkách. Zatím by se konala některý všední den navečer a to pravidelně každý týden. Již během měsíce ji prý začne sloužit, nejprve soukromě (účast nikoho se ale nevylučuje) a když bude sdostatek zájemců měla by být zpívaná (což je, jak se vyjádřil základ) či alespoň recitovaná. Čas pravidelného konání bude ještě upřesněn později. Doporučuje se každému sehnat latinský (lépe latinsko-český) misálek, aby zapojení věřících bylo aktivní ;-)
    Víte jak to myslím.

    Tedy netlačte se prosím, hezky popořadě a jsem v očekávání.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime10.07.08 8:08

    Takže se mnou můžeš počítat. Plus myslím jednoho dva se mnou. Budou-li na tom časově dobře.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime10.07.08 8:12

    Dotaz, bude sloužena v kostele ? A počítá se se znovuopětovnou přítomností "zpěvaček" v kněžišti ???
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime10.07.08 8:14

    Zpěvačky chápu, ale jak to myslíš s tím kostelem?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime10.07.08 8:16

    Normálně, jestli bude v kostele nebo na faře, oboje byli jen normální otázky. Ikdyž tuším, že na tu druhou nezná Quido odpověď.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 2 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod
    Návrat nahoru 
    Strana 2 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: