+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod

    Goto down 
    +5
    Josafat
    Antonio Ghislieri
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Quido van Rijn
    9 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime16.03.09 9:15

    Anžto a protože dali návštěvu Dobřenic do novin, přestože si pan biskup přál, aby se to moc nešířilo, byl kostel tak plný, jak to nepamatuji ani o "půlnoční". Pak jsme se sotva vešli na faru. Pan biskup byl velmi vstřícný a vypravoval zajímavé věci: např. o pražské katedrále. Vnějšek prý patří státu, vnitřek církvi, ale přou se o podlahu... To prý proto, že tam jsou pod ní pohřbeni čeští panovníci. Ovšem z těch žádný nebyl ateista... Odsoudil i zařízení vstupného - to už jste probírali jinde.
    No - výsledek by měl být, že se má nastěhovat na faru k P. Pazderovi kněz z Chlumce. Takže toť zatím vše.

    SANCTE CLEMENTE - ORA PRO NOBIS!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime01.04.09 7:46

    Příští mše svatá v tridentském ritu na Hořičkách bude opět, jak je pravidlem třetí čtvrtek v měsíci, tedy 16.4.2009. V době platnosti letního času začíná mše svatá v 18 hodin navečer. Mikolaje posunutí začátku o hodinu jistě potěší ..... :-)
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime01.04.09 9:22

    Quido van Rijn napsal:
    Příští mše svatá v tridentském ritu na Hořičkách bude opět, jak je pravidlem třetí čtvrtek v měsíci, tedy 16.4.2009. V době platnosti letního času začíná mše svatá v 18 hodin navečer. Mikolaje posunutí začátku o hodinu jistě potěší ..... :-)

    Deo Gratias! Alespoň k něčemu je ta změna času dobrá Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime17.04.09 22:33

    Dne 1.5.2009 v 10.00 bude ve Lhotě u Červeného Kostelce (cca 5 minut od vlakového nádraží) v kapličce sv.Josefa P. Jaroslav Brož sloužit poutní mší sv. dle misálu z roku 1962. Po menší bouřce na faře, to dopadlo. Uvádím, že já na tom nemám žádný podíl a docela mě zajímá kde se p.Brož naučil sloužit. Nechce se někdo ze znalců přijet podívat ?
    Jinak v naší farnosti je to docela překvapení, náš farář je modernista vyšší třídy, podle něho tradiční mše je špatná. Takže čím víc lidí tam příjde tím víc bude "nešťastný" z pokažených duší věřících.
    Kaple je malá odhad max. 20 lidí, ale při dobrém počasí se dá stát venku. Můj odhad je, že tam bude místních tak asi 5-10.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 8:34

    Tak - Lhota vůbec ve farnostech patřících k Červenému Kostelci na stránkách diecéze HK není uvedena a sv. Josef už vůbec ne.
    Hlavní je v Červeném Kostelci P. Kubant - neznám osobně, ale něco mi to říká...
    P. Brož tam není registrován. To je totiž tím, že hradecké biskupství aktualizuje stránky jaksi "jednou za uherský měsíc", a to ještě dosti nadsazuji. Právě proto tato zpráva má velikou cenu - doporučoval bych ještě ověřit...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!


    Naposledy upravil aquaparva dne 18.04.09 19:15, celkově upraveno 1 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 12:40

    aquaparva napsal:
    Tak - Lhota vůbec ve farnostech patřících k Červenému Kostelci na stránkách diecéze HK není uvedena a sv. Josef už vůbec ne.
    Hlavní je v Červeném Kostelci P. Kubant - neznám osobně, ale něco mi to říká...
    P. Brož tam není registrován. To je totiž tím, že hradecké biskupství aktualizuje stránky jaksi "jednou za uherský měsíc", a to ještě dosti nadsazuji. Právě proto tato zpráva má velikou cenu - doporučoval bych ještě ověřit...

    SANCTE PIE DECIEME, ORA PRO NOBIS!

    Co chcete ověřovat ? Já z této farnosti jsem a že se to koná vím od člověka co to zařizoval. Páter Brož je náš rodák jako jeho 4 bratři a všichni jsou kněží, ale u nás nepůsobí, učí v Praze tuším v semináři. Jelikož tu mají matku jezdí sem na odpočinek. Takže nejde o žádnou špatnou aktualizaci stránek.
    Teď mě tak napadá, že těch lidí tam bude asi víc, jestli příjde celé Brožovo příbuzenstvo tak jich bude dost Very Happy

    Páter Kubant, doporučuji porovnat jeho foto s Halíkem, budete se divit podobnosti zjevu a myšlením to je podobné.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 18:12

    Jarda Brož? To je vtip?
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 18:19

    Jarda je stará konzerva, co je na tom divnýho?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 18:20

    Nejlepší učitel na KTF, IMHO.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 19:19

    kirkmen napsal:
    aquaparva napsal:
    Tak - Lhota vůbec ve farnostech patřících k Červenému Kostelci na stránkách diecéze HK není uvedena a sv. Josef už vůbec ne.
    Hlavní je v Červeném Kostelci P. Kubant - neznám osobně, ale něco mi to říká...
    P. Brož tam není registrován. To je totiž tím, že hradecké biskupství aktualizuje stránky jaksi "jednou za uherský měsíc", a to ještě dosti nadsazuji. Právě proto tato zpráva má velikou cenu - doporučoval bych ještě ověřit...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    Co chcete ověřovat ? Já z této farnosti jsem a že se to koná vím od člověka co to zařizoval. Páter Brož je náš rodák jako jeho 4 bratři a všichni jsou kněží, ale u nás nepůsobí, učí v Praze tuším v semináři. Jelikož tu mají matku jezdí sem na odpočinek. Takže nejde o žádnou špatnou aktualizaci stránek.
    Teď mě tak napadá, že těch lidí tam bude asi víc, jestli příjde celé Brožovo příbuzenstvo tak jich bude dost Very Happy

    Páter Kubant, doporučuji porovnat jeho foto s Halíkem, budete se divit podobnosti zjevu a myšlením to je podobné.

    Nu - snad pochopíte, že když tam nevidím žádnou filiální kapli sv. Josefa, pak si ověřuji. Tak se na mě nezlobte. Vysvětlil jste mi to náležitě, za což děkuji.
    Foto P. Kubanta nemám, ale dovedu si to představit. Vůbec "fousatí" kněží jsou mi, až asi na několik výjimek, poslední dobou dosti podezřelí...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 21:59

    aquaparva napsal:
    kirkmen napsal:
    aquaparva napsal:
    Tak - Lhota vůbec ve farnostech patřících k Červenému Kostelci na stránkách diecéze HK není uvedena a sv. Josef už vůbec ne.
    Hlavní je v Červeném Kostelci P. Kubant - neznám osobně, ale něco mi to říká...
    P. Brož tam není registrován. To je totiž tím, že hradecké biskupství aktualizuje stránky jaksi "jednou za uherský měsíc", a to ještě dosti nadsazuji. Právě proto tato zpráva má velikou cenu - doporučoval bych ještě ověřit...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    Co chcete ověřovat ? Já z této farnosti jsem a že se to koná vím od člověka co to zařizoval. Páter Brož je náš rodák jako jeho 4 bratři a všichni jsou kněží, ale u nás nepůsobí, učí v Praze tuším v semináři. Jelikož tu mají matku jezdí sem na odpočinek. Takže nejde o žádnou špatnou aktualizaci stránek.
    Teď mě tak napadá, že těch lidí tam bude asi víc, jestli příjde celé Brožovo příbuzenstvo tak jich bude dost Very Happy

    Páter Kubant, doporučuji porovnat jeho foto s Halíkem, budete se divit podobnosti zjevu a myšlením to je podobné.

    Nu - snad pochopíte, že když tam nevidím žádnou filiální kapli sv. Josefa, pak si ověřuji. Tak se na mě nezlobte. Vysvětlil jste mi to náležitě, za což děkuji.
    Foto P. Kubanta nemám, ale dovedu si to představit. Vůbec "fousatí" kněží jsou mi, až asi na několik výjimek, poslední dobou dosti podezřelí...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    Jejda já se nezlobil vůbec. Fotky získáte na www.farnostck.cz . Jinak je to spíše kaplička a slouží se tam jen jednou ročně a to 1.5, proto asi není vedena jako filiální.
    Návrat nahoru Goto down
    DominikB
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    DominikB


    Male Počet příspěvků : 26
    Bydliště : Bohęmia
    Na +T+ od : 27. 01. 09

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime18.04.09 23:43

    Asi to bude tím, že P. J. Brož nepatří mezi potrhlé mladíky, vždyť byl svěcený asi v r. 1988 v H. Králové. Tenkrát se všichni těšili, že tam zase bude kardinál Tomášek, ale nakonec přijel světit biskup Lebeda.

    Brož to asi z těch 4 bohoslovců co byli tenkrát v Hradci posvěcení "dotáhl nejdál".

    A potom byl prý přítelem prof. Volfa ( alespoň to říkali bohoslovci, kteří byli v semináři v časech rozbrojů na fakultě.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime19.04.09 10:40

    DominikB napsal:
    Asi to bude tím, že P. J. Brož nepatří mezi potrhlé mladíky, vždyť byl svěcený asi v r. 1988 v H. Králové. Tenkrát se všichni těšili, že tam zase bude kardinál Tomášek, ale nakonec přijel světit biskup Lebeda.

    Brož to asi z těch 4 bohoslovců co byli tenkrát v Hradci posvěcení "dotáhl nejdál".

    A potom byl prý přítelem prof. Volfa ( alespoň to říkali bohoslovci, kteří byli v semináři v časech rozbrojů na fakultě.

    Na svěcení s panem biskupem Lebedou si dobře pamatuji. Byli svěceni čtyři a jednalo se o:
    Boháče, Brože, Hojného a Kuře. Pan biskup byl literárně nadán, a tak jim každému nějakou pozornost věnoval se slovním doprovodem, který se vztahoval ke jménu dotyčného. Nejvíc asi všem utkvěla v paměti replika, kterou pan biskup věnoval posledně jmenovanému: "A tohle kuřátko já musím mít nejradši. Protože já jsem Lebeda - to je taková neužitečná rostlina...." (není to asi přesné, ale aspoň ten smysl). Jinak tady v Hradci z Brožů známe spíš P. Vojtěcha. Ten je teď na stuiích v Římě (pokud se nepletu). Ten by asi proti Tridentu rovněž nebyl, protože rád sloužil latinsky...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime19.04.09 20:26

    No ten Boháč se ale nějak nepovedl, že...?
    Návrat nahoru Goto down
    DominikB
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    DominikB


    Male Počet příspěvků : 26
    Bydliště : Bohęmia
    Na +T+ od : 27. 01. 09

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime20.04.09 23:39

    Mikolaj napsal:
    No ten Boháč se ale nějak nepovedl, že...?


    Nevím, ledados se šušká.... ale nejlépe to posoudí ten nejvyšší Soudce .

    Smutnější je ale případ Kuře ( byl jezuitou) . Moje příbuzná studovala v Brně na VŠ a hodně vzpomínala na Kuřete, který tam byl jako studentský kaplan. Pak prý zmizel na čas do ciziny a když se vrátil tak úplně pověsil kleriku na hřebík ! Škoda, prý to byl hodně nadaný člověk.

    A ten čtvrtý - Hojný, je někde farářem na Vysočině.

    Tohle byl asi poslední ročník co studoval v Litoměřicích. Bylo to tam jistě prolezlé špehy a estébáky, ale mezi vyučujícími byli také někteří kněží ještě ze staré dobré školy.


    J. Brož bude ale asi v hradecké diecézi první z mladší generace, kdo se odváží sloužit Trident.
    Možná, že to povzbudí a dodá odvahu některým jeho spolužákům a vrstevníkům .
    Padesátníci snad už mají trochu rozum na rozdíl od nevycválaných mladíků, kteří pořád jen vymýšlejí nějaké moderní a k ničemu nevedoucí metody .

    Jinak pan biskup Lebeda byl hodný a starý pán, ale na Otce kardinála Tomáška neměl. Jezdili jsme hlavně do Prahy a těšili se na jeho odvážná slova. Kapitulni vikáři se ho však báli ( nejvíc prý hradecký ) Na Moravě to s biskupem Vranou nestálo za ...... !
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime21.04.09 16:14

    aquaparva napsal:
    DominikB napsal:
    Asi to bude tím, že P. J. Brož nepatří mezi potrhlé mladíky, vždyť byl svěcený asi v r. 1988 v H. Králové. Tenkrát se všichni těšili, že tam zase bude kardinál Tomášek, ale nakonec přijel světit biskup Lebeda.

    Brož to asi z těch 4 bohoslovců co byli tenkrát v Hradci posvěcení "dotáhl nejdál".

    A potom byl prý přítelem prof. Volfa ( alespoň to říkali bohoslovci, kteří byli v semináři v časech rozbrojů na fakultě.

    Na svěcení s panem biskupem Lebedou si dobře pamatuji. Byli svěceni čtyři a jednalo se o:
    Boháče, Brože, Hojného a Kuře. Pan biskup byl literárně nadán, a tak jim každému nějakou pozornost věnoval se slovním doprovodem, který se vztahoval ke jménu dotyčného. Nejvíc asi všem utkvěla v paměti replika, kterou pan biskup věnoval posledně jmenovanému: "A tohle kuřátko já musím mít nejradši. Protože já jsem Lebeda - to je taková neužitečná rostlina...." (není to asi přesné, ale aspoň ten smysl). Jinak tady v Hradci z Brožů známe spíš P. Vojtěcha. Ten je teď na stuiích v Římě (pokud se nepletu). Ten by asi proti Tridentu rovněž nebyl, protože rád sloužil latinsky...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    P.Vojtěch Brož bohužel je proti Tridentu,alespoň ,když jsem s ním mluvil naposledy v létě 2007 po vydání Summorum Pontificum.Řekl,že on to sloužit nebude a nenechá se nutit....ať jsi jde ,kdo to chce ,za biskupem, NOM je prý platná.....tak na co prý Trident Sad - asi není latina jako latina.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime21.04.09 20:15

    DominikB napsal:
    Mikolaj napsal:
    No ten Boháč se ale nějak nepovedl, že...?


    Nevím, ledados se šušká.... ale nejlépe to posoudí ten nejvyšší Soudce .

    Smutnější je ale případ Kuře ( byl jezuitou) . Moje příbuzná studovala v Brně na VŠ a hodně vzpomínala na Kuřete, který tam byl jako studentský kaplan. Pak prý zmizel na čas do ciziny a když se vrátil tak úplně pověsil kleriku na hřebík ! Škoda, prý to byl hodně nadaný člověk.

    A ten čtvrtý - Hojný, je někde farářem na Vysočině.

    Tohle byl asi poslední ročník co studoval v Litoměřicích. Bylo to tam jistě prolezlé špehy a estébáky, ale mezi vyučujícími byli také někteří kněží ještě ze staré dobré školy.


    J. Brož bude ale asi v hradecké diecézi první z mladší generace, kdo se odváží sloužit Trident.
    Možná, že to povzbudí a dodá odvahu některým jeho spolužákům a vrstevníkům .
    Padesátníci snad už mají trochu rozum na rozdíl od nevycválaných mladíků, kteří pořád jen vymýšlejí nějaké moderní a k ničemu nevedoucí metody .

    Jinak pan biskup Lebeda byl hodný a starý pán, ale na Otce kardinála Tomáška neměl. Jezdili jsme hlavně do Prahy a těšili se na jeho odvážná slova. Kapitulni vikáři se ho však báli ( nejvíc prý hradecký ) Na Moravě to s biskupem Vranou nestálo za ...... !

    V diecézi HK proběhlo čtveré školení a mezi účastníky byl i kaplan z katedrály (snad to nebyl špeh...?) . Také ovšem P. Jirásek - sídlící v Hronově, což vypadá jako vtip generálního vikáře...
    Ten prý byl velmi agilní a nechal sebou dělat "oživlá dřeva" (Jára Cimrman), jinak řečeno: figuranta, co se týče postojů a gest při "tridentské" mši sv. Mám to ze spolehlivých pramenů - účastnil se jeden můj dobrý známý a odehrávalo se na Pražském předměstí...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime22.04.09 6:20

    S paterem Jiráskem jsem mluvil telefonicky hned v roce 2007 a již tenkrát říkal, že on trident sloužit bude, pokud bude zájem a že se ho bude učit. Nemám bližší zprávy o tom, zda v tom nějak pokročil.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime22.04.09 7:53

    aquaparva napsal:

    V diecézi HK proběhlo čtveré školení a mezi účastníky byl i kaplan z katedrály (snad to nebyl špeh...?) . Také ovšem P. Jirásek - sídlící v Hronově, což vypadá jako vtip generálního vikáře...
    Ten prý byl velmi agilní a nechal sebou dělat "oživlá dřeva" (Jára Cimrman), jinak řečeno: figuranta, co se týče postojů a gest při "tridentské" mši sv. Mám to ze spolehlivých pramenů - účastnil se jeden můj dobrý známý a odehrávalo se na Pražském předměstí...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    A je známo kdo školí?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime22.04.09 8:40

    aquaparva napsal:
    DominikB napsal:
    Mikolaj napsal:
    No ten Boháč se ale nějak nepovedl, že...?


    Nevím, ledados se šušká.... ale nejlépe to posoudí ten nejvyšší Soudce .

    Smutnější je ale případ Kuře ( byl jezuitou) . Moje příbuzná studovala v Brně na VŠ a hodně vzpomínala na Kuřete, který tam byl jako studentský kaplan. Pak prý zmizel na čas do ciziny a když se vrátil tak úplně pověsil kleriku na hřebík ! Škoda, prý to byl hodně nadaný člověk.

    A ten čtvrtý - Hojný, je někde farářem na Vysočině.

    Tohle byl asi poslední ročník co studoval v Litoměřicích. Bylo to tam jistě prolezlé špehy a estébáky, ale mezi vyučujícími byli také někteří kněží ještě ze staré dobré školy.


    J. Brož bude ale asi v hradecké diecézi první z mladší generace, kdo se odváží sloužit Trident.
    Možná, že to povzbudí a dodá odvahu některým jeho spolužákům a vrstevníkům .
    Padesátníci snad už mají trochu rozum na rozdíl od nevycválaných mladíků, kteří pořád jen vymýšlejí nějaké moderní a k ničemu nevedoucí metody .

    Jinak pan biskup Lebeda byl hodný a starý pán, ale na Otce kardinála Tomáška neměl. Jezdili jsme hlavně do Prahy a těšili se na jeho odvážná slova. Kapitulni vikáři se ho však báli ( nejvíc prý hradecký ) Na Moravě to s biskupem Vranou nestálo za ...... !

    V diecézi HK proběhlo čtveré školení a mezi účastníky byl i kaplan z katedrály (snad to nebyl špeh...?) . Také ovšem P. Jirásek - sídlící v Hronově, což vypadá jako vtip generálního vikáře...
    Ten prý byl velmi agilní a nechal sebou dělat "oživlá dřeva" (Jára Cimrman), jinak řečeno: figuranta, co se týče postojů a gest při "tridentské" mši sv. Mám to ze spolehlivých pramenů - účastnil se jeden můj dobrý známý a odehrávalo se na Pražském předměstí...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    Špeh to není, nebojte se. Ale myslím si, že by se to nemělo moc zveřejňovat. Všechno má svůj čas. A byla by velká škoda, kdyby byla tato bohulibá snaha rozprášena dříve, než dojde k naplnění.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime22.04.09 8:47

    kirkmen napsal:
    aquaparva napsal:

    V diecézi HK proběhlo čtveré školení a mezi účastníky byl i kaplan z katedrály (snad to nebyl špeh...?) . Také ovšem P. Jirásek - sídlící v Hronově, což vypadá jako vtip generálního vikáře...
    Ten prý byl velmi agilní a nechal sebou dělat "oživlá dřeva" (Jára Cimrman), jinak řečeno: figuranta, co se týče postojů a gest při "tridentské" mši sv. Mám to ze spolehlivých pramenů - účastnil se jeden můj dobrý známý a odehrávalo se na Pražském předměstí...

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!

    A je známo kdo školí?

    Ano - to není neznámo: P. Nohejl. Už jim ovšem po čtverém proškolení - prvé školení bylo před sv. Václavem loňského roku - uložil "samostudium", jak řekl můj známý.

    SANCTE PIE DECIME, ORA PRO NOBIS!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime23.04.09 8:49

    Tak to sem rád, že páter Nohejl. Jinak dotyční páterové kdyby chtěli, mohu poskytnout DVD jak sloužit trident. K samostudiu výborné.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime30.04.09 7:15

    Další mše svatá ritu tridentského na Hořičkách bude vyjímečně až 4. čtvrtek v měsíci, tedy 28.5.2009 opět od 18 hodin.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime30.04.09 7:17

    Ještě připomínám, co již uvedl David, že:
    Dne 1.5.2009 v 10.00 bude ve Lhotě u Červeného Kostelce (cca 5 minut od vlakového nádraží) v kapličce sv.Josefa P. Jaroslav Brož sloužit poutní mší sv. dle misálu z roku 1962.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime01.05.09 12:15

    Ze zvědvosti jsem na mši zašel a jsem rád, že jsem nevzal sebou děti. Také si troufnu tvrdit, že to nebylo dle misálu 1962, nebo to FSSPX slouží blbě. V mnohém se to schodovalo, ale v něčem ne. Byli to detaily, které mě vadili a navíc jsem si tam připadal jako exot. Nikdo neklečí skor na nic. Ty průpovídky před mší a po a navíc uprostřed mše vizitace místního administrátora, který na špičkách koukal, kdo že to všechno přišel a pak zmizí (protože to není mše pro něho asi). Podle mého je to házení perel víte komu. Plně dávám za pravdu bratrstvu, které tyto občasné indultní mše nedoporučuje. Snad Bůh dá a dotyčný páter časem bude sloužit jen tradiční a chyby už nebudou. Pro mne cenná zlušenost a lekce z naivity.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 5 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod
    Návrat nahoru 
    Strana 5 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: