+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod

    Goto down 
    +5
    Josafat
    Antonio Ghislieri
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Quido van Rijn
    9 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
    AutorZpráva
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime30.07.08 22:31

    Víš Jakube, já jsem moc rád, že jsem místo v Sydney byl na Hořičkách.
    Do Sydney bych mohl letět až po výplatě a pak té aboridžinské komu?službě bych stejně nerozumněl.

    Iacobus Augustinus napsal:
    Jak můžeš takové akce srovnávat s bahnem z Austrálie?
    Tohle je klasická nejprve duchovní a na ni plynule navazující družící akce. Žádný paskviloidní slepenec, na kterém jen čekáš, až ti skočí na hlavu kapucín s elekrickou kytarou.
    Tak to má být! A ta postel...vystihl jsi to přesně.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime30.07.08 22:34

    To víš, že i já bych si radši dal Primátora v Hořičkách, než nějaký nepitelný hnus na druhém konci světa.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime31.07.08 8:53

    Iacobus Augustinus napsal:
    To víš, že i já bych si radši dal Primátora v Hořičkách, než nějaký nepitelný hnus na druhém konci světa.

    To já si klidně a rád dám nealko Primátora v České Skalici Puf 2
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime20.09.08 0:47

    Mikolaj napsal:
    Do kostela obvykle chodím takto oblečen mimo několika případů - když jdu na Mši sv. třeba neplánovaně v průběhu dne a nejsem zrovna okravatován a v zimě, kdy dávám přednost zdraví před elegancí (bohužel obvykle Vánoce a Velikonoce alespoň částečně promarodím Sad).

    Ty jsi byl ale oblečen vkusně, o zbytku tvé rodiny ani nemluvím.

    Mám jeden takový hloupý dotaz. Podle mého by se po přijímání nemělo zpívat, aby člověk měl možnost v modlitbě v klidu poděkovat Pánu. Jak to je? Dost mě to ruší...



    Kdo zpívá - dvakrát se modlí. To říkával kardinál Tomášek.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime20.09.08 7:42

    To slyším ze všech stran neustále.Smile Ale chvíle, kdy jsem se svátostným Kristem mi přijde natolik intimní, že bych byl raději v tichu, v tiché modlitbě.

    Když už jsme u této rubriky - Quido nedávno naznačoval, že by se od září měl v Hořičkách pravidelně sloužit Trident. Jsou prosím nějaké nové informace?
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime20.09.08 19:18

    Zatím nevím jsou-li nechci se ptát každý měsíc. Vlastně mohl bys tam zavolat sám. Pater by měl radost, že taky někdo jiný projevil zájem. A to myslím vážně. Je normálně v telefonním seznamu - římskokatolická farnost Hořičky.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime23.10.08 8:00

    Pater Klemt již tridenstské mše svaté slouží, ovšem soukromě ve středu ráno. Včera jsem s ním mluvil aby se mohli dostavit na mši též věřící a tak jsme domluvili, že TRIDENTSKÁ MŠE SVATÁ s účastí věřících (recitovaná) bude v kostele na Hořičkách ve čtvrtek dne 20.11.2008 od 17 hodin. Pro začátek to vypadá na mši svatou tridentského ritu jednou za měsíc, ovšem pokud bude zájem může být třeba každý týden. Tož teď záleží hlavně na nás aby zájem byl. Tedy prosím hlavně členy východočeské sekce, aby, nemohou-li přijet sami, alespoň informovali ve svém okolí ty, kteří by měli zájem a mohli by přijet.
    Miku tlumočil jsem paterovi, že je jisté jedno PLNÉ auto z HK. Jedno bude zajisté z Terra Incognita. Je ale potřeba ještě širší okruh těch, kteří vytvoří neformální personální farnost tridenťáků na Hořičkách.
    Děkuji Bohu za patera Klemta, který projevil velikou odvahu a píli, aby mohl sloužit tradiční katolický ritus. Samozřejmě vše to dělá pro Pána, ale taky je to moc dobrý člověk, který dělá mnoho pro farníky své i cizí. Tak snad nezklameme ani my a staneme se dobrými jeho trady-farníky. :-)
    Quido.
    P-S-
    Až to budete číst a rozvažovat, zda ano či ne, tak si připomeňte co nepříjemností a bojů jenom tahle "kapka v moři" stála a to nejen mne.
    Kostelík na Hořičkách je dostatečně velký aby pojmul 100 lidí i víc. Je naprosto v pořádku a udržovaný, takže se nebojte, ani po téhle stránce.
    Pro začátky je potřeba, aby bylo více lidí takových , kteří již mají tridentské mše zažité, aby se ostatní alespoň trochu "chytali".
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime23.10.08 8:11

    Pán Bůh oplať P. Klemtovi a Quidovi za jejich obětavost a snahu!

    Mail s pozváním jsem již přátelům rozeslal.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime19.11.08 8:06

    Připomínám zítřejší mši svatou ritu tridentského na Hořičkách (okres Náchod) od 17 hodin.
    Je to velmi vzácná příležitost, vlastně jediná (pokud vím) v královéhradecké diecézi, tak by bylo škoda ji nevyužít.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime19.11.08 8:28

    Hlásím auto se 4 katolíky.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime21.11.08 8:16

    Přátelé rád bych uvedl krátkou zprávu ze včerejší tradiční mše svaté na Hořičkách, kterou sloužil tamní kněz P. Klemt
    Mikolaj se nemohl zúčastnik kvůli problémům s autem právě včera a když jsem si dal tuto ""náhodu" dohromady s jinými včerejšími náhodami, jako, že ti, které jsem měl vézt byli nemocní a nemohli a že počasí bylo strašlivé a část cesty z Terra Incognita jsme museli jet krokem, i mne nedovtipnému došlo, že ďábel běsnil, jen aby mše svaté tridentská nebyla či na ní bylo co nejméně duší.
    Nicméně chvála Bohu jsme dojeli v pořádku půl hodiny předem. Kostel už byl
    otevřen, pan farář nás přivítal, pak se domlouval s ministrantem a
    pak přišel za námi k lavici a vysvětlil tak hezky všecho a sám začal
    o tom, kdy to bude příště. Byli jsme v kostele v lavici 3 posléze přišlo dalších 5.
    Nu a varhanice, stará paní, ale hrála obstojně a ministrant. Mše byla recitovaná s
    lidovým zpěvem z kancionálu. Kázání uprostřed mše, z kazatelny,
    na kázání kněz odložil ornát a potom si ho zase oblékl.
    Kostelík je to moc hezký, útulný, všechno bylo krásné a tak doplňovalo a
    spolupůsobilo s posvátnou liturgii. Po mši svaté jsme šli ještě do
    sakristie panu faráři poděkovat no a odejeli, abychom dá-li Pán
    příště zase s radostí přijeli. Na tak laskavé jednání ze strany
    toho pana faráře nejsme z Terra Incognita zvyklí a tak jsme byli trochu
    zaskočeni, ale zaskočeni úžasně :-)

    Příští tridentská mše svatá na Hořičkách podle misálu 1962 bude
    v úterý 16. prosince 2008 od 17 hodin. Jste všichni srdečně zváni, pozvěte své přátelé.

    P.S. Tato mše svatá bude s roráty, sice by měly být ráno, ale to by se nedala asi účast věřících dohromady.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime21.11.08 8:21

    Bohu díky!

    Opravdu mne mrzí, že jsem nemohl přijet. Příští termín už zapisuji do diáře a věřím, že tentokráte ten Zlý nezvítězí!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime24.11.08 8:25

    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime24.11.08 8:43

    Quido van Rijn napsal:
    Tridentská mše svatá 20.11.2008, Hořičky - fotky:

    https://2img.net/r/ihimizer/img372/9346/dscf3203ycv2.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img392/3447/dscf3204ygn7.jpg

    Jenom ten hoblponk tam zavadza...
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime24.11.08 8:48

    To je pravda, ovšem pamatuj na instrukci biskupa Duky, že k úpravě liturgického prostoru je třeba liturgické komise Smile a ta má jedninou náplň práce - likvidovat posvátno v chrámech Božích. Tedy to musíme raději přehlédnout a čekat na lepší příští.
    Jinak na dveřích tohoto kostela je přibito papežské Motu proprio Summorum Pontificum.


    Mikolaj napsal:
    Quido van Rijn napsal:
    Tridentská mše svatá 20.11.2008, Hořičky - fotky:

    https://2img.net/r/ihimizer/img372/9346/dscf3203ycv2.jpg
    https://2img.net/r/ihimizer/img392/3447/dscf3204ygn7.jpg

    Jenom ten hoblponk tam zavadza...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime24.11.08 8:54

    To skoro připomíná někoho jiného, co přibíjel papíry na dveře kostela Very Happy To byl fór Wink

    Jinak samozřejmě chápu, že to není možné. To byla spíše estetická poznámka.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime17.12.08 7:42

    Krátká zpráva o mši svaté dne 16.12.2008 (Hořičky)

    Tentokrát se sešlo dvakrát tolik lidí co minule, tedy asi 15, což je stále málo, ale problémem je nedostatečná informovanost. Příště se zařídí třeba ohlášky v Proglasu i v okolních farnostech, pokud možno. Mše svatá byla opět recitovaná, ale tentokrát se zpěvem staročeských Rorátů z ještě válečného zpěvníku :-) tyto zpěvníky byly v dostatečném počtu a dobrém stavu. Připraveny byly též sešitky o mši svaté (MCM) takže sledovat průběh mše svaté a odpovědi bylo jest snadnějším. Roráty se zpívaly z neděle, takže kromě toho, že byly místo zrána navečer ještě z jiného dne. I když v těch nedělních jsou tři z nich obecněji známé. Zpívání je to poněkud těžší napoprvé, ale nápěvy jsou překrásné, však jestli je kdo z návštěvníků pamatuje tak to ví. I po mši svaté jsme se bavili o tom, o jaký poklad nevýslovné ceny nás modernistická hierarchie připravila. Paní varhanici doprovázel svým krásným zpěvem další aktivní varhaník, který přijel z nedaleka a tak se lidé mohli připojit ke zpěvu rorátů a znělo to hezky a když se vzme, že mnozí, jako já to zpívali vůbec poprvé....
    Kázání z kazatelny bylo opět vloženo do mše svaté a bylo na téma náboženského života našich předků v adventu. Vstávání ve čtyři ráno, v pět už z kostelů zněly roráty....
    Kázání jsou velmi pěkná, bylo i minule i předtím, možná bude stát za to někdy je nahrát, ovšem já zatím nemám na čem. Uvidíme časem.
    Můj syn dostal foťák do ruky a fotil kde co, ovšem zda bude něco z toho vůbec ke koukání, to netuším, bude-li opět to sem vystavím, resp. dám sem linky na fotky.
    Jsem moc rád, že tridentské mše svaté se pomalu stávají součástí našeho života a děkujeme za tu milost Pánu - moci z nich čerpat duchovní posilu do dalších dní.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime17.12.08 16:10

    Příští mše svaté ritu tridentského na Hořičkách již budou pravidelně vždy 3. čtvrtek v měsíci od 17 hodin. V létě možná dojde k posunutí času začátku, možné variace po domluvě předem jsou možné. Příslušné zprávy sem budu vkládat.

    Tedy podle výše řečeného bude příští mše svatá ve čtvrtek 15.1.2009 od 17 hodin.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime19.12.08 13:33

    CHVÁLA KRISTU ! BYL JSEM TAKÉ NA MŠI SVATÉ NA HOŘIČKÁCH A BYL TO PRO MNĚ NÁDHERNÝ ZÁŽITEK. TĚŠÍM SE V LEDNU 2009, ŽE ZASE PŘIJEDU. CARLOS Z ÚPICE
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime16.01.09 9:45

    Včera byla opět mše svatá ritu tridentského na Hořičkách. Pouhých 6 lidí z toho 3 z mé rodiny. Sad Bylo krásné kázání o sv. Pavlu Poustevníkovi, který má 15.1. podle tradičního katolického kalendáře svátek. Mše svatá jako obvykle recitovaná s lidovým zpěvem. Snad s jarem, jež je už ve vzduchu (jen - 5 Smile účast věřících poroste. Více lidem, kteří by jinak jeli v cestě tam zabránily zdravotní problémy, potíže s dopravou v tento zimní čas.

    Příští mše svatá ritu tridentského na Hořičkách bude opět třetí čtvrtek v měsíci, tedy
    19. února 2009 opět od 17 hodin. Všichni jsou srdečně zváni.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime19.02.09 10:52

    Připomínám, že dnes je mše svatá ritu Tridentského na Hořičkách od 17 hod.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime20.02.09 8:16

    Včera tedy se mše svaté zúčastnilo z řad věřících 9 lidí. Kázání bylo o době předpostní a pak navazovalo na epištolu a evangelium. Mše svatá jako vždy proběhla důstojně a v přívětivém prostředí, kdy klečení je ze všeho nejlepší, protože z klekátka fouká teplý vzduch Smile

    Protože je příští třetí čtvrtek v měsíci zrovna svátek sv. Josefa a je mše svatá ve Chvalkovicích a časově by se další mše svatá tridentská na Hořičkách nestihla, bude
    výjimečně příští mše svatá na Hořičkách až další čtvrtek, tedy dne 26.3.2009

    opět od 17 hodin, všichni jsou srdečně zváni.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Trident - ještě jeden v diecézi   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime20.02.09 11:57

    Možná o tom už někdo ví, ale další "trident" byl sloužen při mimořádné
    akci Chotěborského hudebního léta.
    Celebroval P. Nohejl, jehož velice dobře znám z jeho předposledního působiště. Bylo to 27. září 2008.
    Zpívána byla "Missa secunda" od Hasslera. Proprium bylo chorální (zpívané jedním kantorem).
    Vzbudilo to velké nadšení a organizátorka těchto akcí (po mši sv. následuje vždy koncert - na faře - většinou) by si přála příští léto mše sv. jedině v tomto ritu, nebo aspoň některou a ostatní NO latinsky a u oltáře. Já u té paní bydlím, tak jí s lecčím pomohu - a mj. sháním a kontaktuji kněze, takže od jisté doby tam nebyl žádný modernista, ale spíše kněží inklinující k tradici.
    Další zprávou je, že se ten den (viz nahoře) pořádalo školení kněží - zájemců o "trident" na Pražském předměstí. Kostel má totiž dostatek jaksi "provozních" prostor. Další školení proběhlo okolo poloviny listopadu, načež další se plánuje na okolí svátku sv. Josefa.
    IN CHRISTO
    T. A.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime05.03.09 14:11

    Aktuální zpráva:

    Mše svatá tridentského ritu bude sloužena v pátek 13.3. v 17.00 v kostele Narození Panny Marie Hořicích v Podkrkonoší P. Damiánem Nohejlem OP.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime15.03.09 7:01

    Protože se této diecéze týká, le není to přímo k tomuto tématu, přesto to dávám sem:
    Nastojte! Dnes do Dobřenic (kostel sv. Klimenta) přijede otec biskup Duka. Mše sv. je tam odpoledne v 16 hodin. Chodí tam opravdu "pár" lidí, z čehož je "řada" touto dobou nemocných...
    Dojíždím tam s paní bytnou jako varhaník (mimochodem jsou tam pěkné barodkní Horákovy varhany...) Biskup nechce žádné velké "shromáždění" (napadá mě z Markových pašijí první sbor: "...aby se lid nevzbouřil..."). Moc velkou radost z toho nemáme, protože zlé jazyky tvrdí, že tam jede jen proto, aby viděl, jaká je mizerná účast v tak velikém kostele, který osmdesátiletý kněz vlastní pílí a přičinlivostí opravil za co nejpřístupnější ceny, a to dosti hodnotně - však to není ještě celé dokončené - a tudíž svěřit tuto "kolaturu" některému "externímu" knězi a další faru (docela pěknou!) prostě "střelit!" Nemylme se, že když říkají, že se už "nebude prodávat", že se neprodává třeba "pod rukou" - a v tomhle jsou stejně nepostižitelní, jako bolševici s měnovou reformou. Ti totiž vyhlásili "pevnou měnu", když už reforma byla provedená. Její veřejné vyhlášení je jiná věc. To mi vysvětlil zkušený právník - obojího práva...

    SANCTE CLEMENTE - ORA PRO NOBIS!
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod   Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod - Stránka 4 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Diecéze HK, Hořičky, okres Náchod
    Návrat nahoru 
    Strana 4 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: