+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Rodinná morálka

    Goto down 
    +17
    JPS
    Fr. Augustin T.O.P.
    Ave
    bJ
    Stoofi
    Irenej
    Kolcok
    Thomas More
    René Václavek
    JL
    Josafat
    Gaudentius
    Michal Kretschmer
    Fr. Albert T.O.P.
    Antonio Ghislieri
    Quido van Rijn
    Mr.Difficult
    21 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

    Katolickým křtem jsem byl/a pokřtěný/a
    jako miminko v peřince
    Rodinná morálka - Stránka 5 Vote_lcap73%Rodinná morálka - Stránka 5 Vote_rcap
     73% [ 46 ]
    jako dospělý/á muž/žena
    Rodinná morálka - Stránka 5 Vote_lcap22%Rodinná morálka - Stránka 5 Vote_rcap
     22% [ 14 ]
    ani jedna možnost(konvertoval jsem od heretiků)
    Rodinná morálka - Stránka 5 Vote_lcap5%Rodinná morálka - Stránka 5 Vote_rcap
     5% [ 3 ]
    Celkem hlasů : 63
     

    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 11:46

    http://www.rodicovstvo.sk/stepan.htm

    Takže asi tak a pokud to je pravda, tak u soudu i prohrajem a i okolí se postaví proti tobě, protože narušujeme svými fanatickými názory osobnost dítěte.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 11:48

    kirkmen napsal:
    Byla to nadsázka, ale zkus se poptat nevěřících na sex. vyučování považují to za nutné !!!! Několikrát mi už bylo naznačeno i řečeno, že moje děti jsou chudáci, že sem despota, a že až dospějí budou mít ohromné mezery. Ono to je výsledek mých bojů v debatách co je správné a co není.

    Nežiju na Marsu, takže vím. Mám i dost přátel, kteří učí(ať už na základce, nebo na střední).
    Jistěže na vás budou útočit. Jednak jste jiní a druhak jste jejich špatné svědomí.
    Na stranu druhou, úplná izolace dětí není to pravé ořechové. Až se jednou dostanou někam na intr, nemuselo by to dopadnout dobře.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 11:51

    kirkmen napsal:
    http://www.rodicovstvo.sk/stepan.htm

    Takže asi tak a pokud to je pravda, tak u soudu i prohrajem a i okolí se postaví proti tobě, protože narušujeme svými fanatickými názory osobnost dítěte.

    Tak zrovna sexuální výchova je oblast, do které stát nemá co kecat. Pokud nedochází v rodinách ke zneužívání dětí, samozřejmě.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 11:54

    Kirkmene díky !
    Školství si však i v Eu jednotlivě země řeší samy, jde tedy hlavně o konkretní český školský zákon.
    Nemám pocit že by v něm nyní byla zakotvená povinnost a nutnost podstoupit tuto výchovu ke smilstvu.
    Je v něm ?


    Článek autora mi spíše připadá jako lobbing pro toto povinné zavedení , než že by konstatoval že už ta povinnost vznikla.

    Viz jeho : "České Ministerstvo školství, mládeže a tělesné výchovy nedostálo této povinnosti déle než šest let po ratifikaci Úmluvy o právech dítěte. "


    Nevíte někdo jak to nyní nový školský zákon přesně ošetřil ?
    Je možné že Džamila s Liškou na nás přichystají něco, čemu se budeme hodně divit.
    Jestli kdo znáte podrobnosti, díky za ně !
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 11:58

    Bez urážky, je dobré si přečíst knihu od Semína o výchově doma, dá se tam vyčíst o mýtu izolace.
    Děti chodí na spousty kroužků, izolovány nejsou, ale klavír nebo housle nejsou takovým nebezpečím jako škola.
    Společné výlety jim povoluji jen když přesně vím kam jedou a co tam budou dělat, mám špatné zkušenosti a na školu v přírodě je už nikdy nedám.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:02

    kirkmen napsal:
    Bez urážky, je dobré si přečíst knihu od Semína o výchově doma, dá se tam vyčíst o mýtu izolace.
    Děti chodí na spousty kroužků, izolovány nejsou, ale klavír nebo housle nejsou takovým nebezpečím jako škola.
    Společné výlety jim povoluji jen když přesně vím kam jedou a co tam budou dělat, mám špatné zkušenosti a na školu v přírodě je už nikdy nedám.

    Bez urážky, ale to si právě nepřečtu. Uvidíme, jak se ten mýtus projeví být mýtem až tato výchova projde ohněm. Za nějakých deset let, dejme tomu.

    Pokud jsi děti dobře vychoval a vychováš, tak nebude problém. Ale jak říkám, pěstovat si kytičky ve skleníku nedělá dobrotu. Klavír a housle jsou fajn, to uznávám.

    Dělej jak myslíš.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:07

    Jak je to s tím zákonem nevím, ale nečekám žádnou podporu ani od učitelů "katolíků". Učí stejně jako ti nevěřící a považují to za správné (nechci házet všechny do jednoho pytle, mluvím o těch co znám).
    Příklad, učitelka mého syna je katolička z dnes bráno"konzervativní" rodiny. Jeden její bratr studoval i na kněze (dnes je oženěn). Nemá problém přijít v sukni do třídy, která určitě při ohnutí pro křídu nepokryje část těla na které sedáváme (byl jsem zděšen když jsem zjistil, že tak dlouhé mají sukně i jako skautky a jsou v nich i v kostele, sám jsem zažil!! Sad ). Na skautském táboře pro děvčata jako vedoucí, měla po celý tábor ve svém stanu budoucího nastvávajícího. Pokud takto smýšlejí "katoličky", jak asi smýšlejí nevěřící. Vždyť nos nad námi ohrnují ti "knozervativní", což pak nevěřící.
    Proč to píšu, nikomu nic neradím, ale mám pocit a souhlasím s Quidem, že v tomto případě je nutno mlžit a nevyvolávat rozruch. Nevěřím, že něco změníme a navíc ublížíme rodině a poštveme na sebe nepřátele církve.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:10

    Já se nechci hádat Jakube, klidně to můžu dělat špatně, nejsem 100% a co vím, jak se mi daří plnit vůli Boží. Jen tu píšu svůj názor a o co ho opírám.
    Mimochodem v té knize jsou i myšlenky i od jiných autorů než je Semín.
    Musím se hodně modlit a pak to nechat na Pánu Bohu.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:19

    Když já mám tak trochu dojem(proti Michalovi přece vůbec nic nemám), že se tu aplikuje americký model. Ten je do jisté míry ovlivněn americkými protestanty. Už tu o tom byla řeč(myslím, že Jiří to zmiňoval). Nechci se hádat ani já, ale obávám se, že možná funguje v Americe. V našich poměrech se to může vymstít.
    Ale jak říkám. Je to jen námět na přemýšlení, ne do hádky, co je lepčejší Smile

    Já jsem pro boj. A pro boj bych i děti vychovával. Nevychovávám, takže to berte jen jako plácání teoretika.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:34

    Podle mého mínění dělá David to co je v jeho silách. Dcery by navíc měly mít oporu v matce, pokud jde o tyto věci. David není žádný intelektuál (bez úrážky Davide) ale možná že je to právě v tomto problému lepší, že má vše v praxi zažito. My co všechno promýšlíme a teoretizujeme, sice umíme hodně zdůvodnit, vážíme pro a proti, ale skutek mnohdy utek a praxe může být od teorie dosti odlišná. Není to jednoduché vychovávat dcery, pokud budu nějakou mít (moc bych si to přál) pak to teprve budu moci posoudit.
    Jinak si myslím, že dcery Mastíkovy budou pro boj vychovávány jsou právě tím, že nyní poznávají co je správné, aby se pak jednou mohly samostatně rozhodovat a převzít odpovědnost zase za své rodiny. Konfrontace je čeká tak jako tak v dospívání i v dospělosti a věřím, že v tom obstojí.

    Takže teď se v nich formuje postoj co je správné, dokud uznávají plně rodičovskou autoritu, a to jim pomůže v budoucnosti, až si budou hledat vlastní parketu. To že je rodiče učí co je správné a chrání před škodlivými vlivy není skleník, ale nutnost.

    Kéž je dobrotivý Bůh ochrání stejně, jako děti nás ostatních. Je to moc těžké a sami svými silami na to nestačíme. Boha musíme prosit.

    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:37

    Tak moje děti chodí do školy a myslím, že mají dost boje už tam. Např. dceři je 10 let a její spolužačka nosí sukni, nevím jak to popsat slušně, no strašně krátkou a triko, že má celá záda holá a vepředu nahoře jen tak to nejnutnější. Už teď v 10 ji kluci obtěžují (stahují ji kal....y). Ona ječí, ale nebrání se. Je to všechno posunuté, já si ještě ve 14 hrál na vojáky s vyřezávaným samopalem.
    Děti se jim posmívají, myslím mojim dětem, se mi nediv, že se je snážím ochránit. To pokušení je pro ně velké a navíc je mi jich líto.
    Už jsem to tu jednou psal, dcera jela na školu v přírodě a vrátila se s těžkým hříchem, za ten nestojí nic. V 10 letech mají být děti nevinné, je to hrozné.
    Teď napíšu něco co bude znít blbě, ale jak se cítí rodiče jsem poznal až jsem měl své vlastní děti. Ale nechci to omlouvat na pocity, člověk dostal i rozum a měl by ho používat.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 12:53

    Quido, já přece neříkám, že by rodiče neměli dětem říkat, co je správné a co nikoliv.
    Jen jsem chtěl trochu varovat před přílišným uzavíráním se. Chce to nějaký zdravý střed. Úlety na jednu i druhou stranu jsou špatné.

    Já ti, Davide, rozumím. Taky jsem ve 14 lítal po lese, kradl jabka na školní zahradě, pálil ohně a budoval bunkry. Dnešní děti sedí u kompu a čumí na přihlouplé filmy. Dětství jim bylo ukradeno.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 14:30

    Proč asi je dnešním dětem dětství kradeno?? Kdo nemá vzpomínky na dětství coby šťastný věk, asi těžko uvěří, že i lidstvo bylo kdysi ve šťastném dětském věku.., je mi těch dětí líto.

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 14:38

    Proč? Protože svět spěje ku konci, ďábel zuří čím dál víc a snaží se všechno hezké vymazat, pošpinit, znectít, aby pak lépe mu ubohé duše, které neznají krásno, dobro, pravdu, víru mu spadly do klína. Proto tak snadno obloudí a děti podléhají - čumí do bedny a do počítače, hraní agresívních her, lenošení atd atpod. místo toho aby poznávali krásu přírody, bezprostřední zábavu s vrstevníky, manuální práci, nabývali zručnost, vážili si rodičů atd.


    Anton napsal:
    Proč asi je dnešním dětem dětství kradeno?? Kdo nemá vzpomínky na dětství coby šťastný věk, asi těžko uvěří, že i lidstvo bylo kdysi ve šťastném dětském věku.., je mi těch dětí líto.

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 16:16

    Tak jsem si přečetl vaše názory. Každý máme asi kousek pravdy.

    Co se týče školního vyučování doma, jsem přesvědčen, že k izolaci dojde. K izolaci ze strany dětského kolektivu - jsi jiný, nechodíš s námi, my tě k sobě nepustíme. Děti dokáží být velmi kruté. Také si nejsem jist, jak pro takovou skleníkovou květinku (i když s ní doma mluvíš a vysvětluješ) dopadne srážka s tímto světem v dospívání či dospělosti.

    Školní výuka má na druhou stranu nevýhodu v tom, že nevíš, co se během vyučování děje a nemůžeš to ovlivnit. Já jsem se na konci školního roku dostal na školní oslavu konce roku a nestačil jsem zírat - děvčata vyšších ročníků byla zmalovaná a oblečená jako, s prominutím, k...y Sad Opravdu zhnuseně jsem odešel, ale zjistil jsem, že takto oblečená děvčata (o chování si nedělám iluze) jsou idoly pro ostatní spolužačky. Ale pozor - za to nemůže až tak škola, jako rodiče, které dětem dovolují se takto oblékat! Školní stejnokroje jsou určitě řešením části problému.

    Tak a teď co dělat? Izolovat děti (ne každý rodič má na to učit děti) nebo je pouštět do té džungle? No nevím...
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 16:18

    Zlatá střední cesta. Jako vždy.
    Záleží na moudrosti rodičů, aby tuto poznali.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 16:21

    Co vím je, že dříve to měli rodiče jednodušší. Pan řídící si udělal ve škole pořádek a kdo zlobil, dostal nalískáno. A světe div se, z těchto dětí nevyrostli žádní retardéři, jak se nám snaží namluvit, ale úctyhodní a spořádaní občané.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 16:32

    I pan katecheta měl rákosku Smile
    Však to stojí v Písmu a je to potvrzeno Tradicí. Ohýbat proutky, dokud to jde. Jinak z nich vyrostou klacci, kteří se budou poflakovat po ulicích, zapalovat bezdomovce, morálka žádná.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 17:30

    Dříve byla ta pravidla ve škole i ve společnosti jasně daná.
    Dnes bohužel mnoho rodičů nemá čas ani náladu nastavit svým dětem jasné hranice, jasně jim od mala dát najevo co lze a co již ne.

    Jak to dopadá všichni víme -- proto určitá kontrola kde dítě je a co dělá a s kým se stýká bude asi nutná dlouho. Nevím do kolika let, ale ještě to potrvá, vím to.

    Naštěstí se mi to povedlo uspořádat tak, že dítko nemusí chodit do družiny, takže dost času tráví i doma, kde je nejvíce spokojeno. A ta mladší podobně - ve školce bude trávit jen 4 hodiny, více pro nás není nutno.
    Na školu v přírodě jsme neposílali, nějak jsme neviděli důvod -- i dítko samo nechtělo jet, nejlépe mu je / jak samo říká / - u nás doma.

    Jestli časem tábor -- tak čistě pro chlapce, nějaký slušný, pro dcerky zase dívčí, vidím že to má smysl.
    Do běžných dnešních táborů bych asi dítě nedala.

    Stran oblečení -- není co dodat. Pro dcerku soupravičku ve stylu " mladá prostitutka" seženu snadno, normálnější oblečení nakonec taky, ale musím fakt koukat a zkoušet. Chce to nerezignovat.
    I když ty "příklady" ve škole vidí, hodně mu dá i domácí vzor. Takže když maminka nenosí sukýnky délky 15 cm a vše odhalující trika, dovede i své dceři vysvětlit, že slušné oblíkání má nějaká pravidla.

    Ony ty děti stejně nejvíce z chování nasajou doma, i když se tváří někdy opozičně, to co se děje doma je jim největším příkladem -- na celý život. Vidím to i na sobě -- naši rodičovskou odpovědnost si prostě neodpářeme.

    Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 19:36

    Doporučuji si přečíst encykliku Pia XI "Divini illius magistri"
    O křesťanské výchově mládeže.

    Mikolaji poznáš, že s tou domácí školou nemáš pravdu.

    Cituji z konce oddílu " Právo neporušené, ale ne despotické"

    ...V tomoto smyslu učí Lev XIII v památném okružním listu (Okr. List Rerum novarum, 15.5. 1891, okružní list Sapientiae christianae 10.1.1890), v němž jedná o hlavních povinnostech křesťanských občanů; a práva a povinnosti rodičů shrnuje v tomto výroku: "Od přirozenosti mají rodiče právo vychovávati ty, které zplodili, a s tím právem jest spojena povinnost, aby výchova a výuka dětí byla v souladu s cílem, pro nějž děti přijali jako dar Boží. Proto musí rodiče vší silou a pevně potírati každou nespravedlnost v tomto směru, a všemožně se zajistiti, aby jim zůstala moc vychovávati děti, jak se sluší po křesťansku a hlavně moc neposílat děti do škol, v nichž jsou v nebezpečí, že by nasákly zhoubným jedem bezbožnosti" (moje otázka, znáte někdo takovou školu, kde se to našim dětem nemůže stát ????? ) Dále jest si všimnouti, že rodině uložená povinnost výchovy se netýká pouze výchovy náboženské a mravní, nýbrž tělesné (!!!!!!!!) a občanské hlavně pokud souvisejí s náboženstvím a mravností.

    Tohle je jasné a myslím, že se to jako povinost domáci školy jeví, že na to nemám je věc jiná a musím ji nějak pořešit.
    Ptám se, můžeme pochybovat o slovech tak velikého papeže jako jím Lev XIII byl ???? Berte to jako řečnickou otázku.

    Magdaléno, vřele vám doporučuji tábory od bratrstva sv.Pia X. Každý den mše svatá, modlitba růžence, vhodné hry, výuka katechizmu a děti se mi tam strašně těší. Rozděleny na kluky a devčata.
    Jinak tam hrají spousty her. Devčata se tam i učí něco uplést nebo něco podobného (já tomu nerozumím Very Happy).
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 19:51

    Mikolaj napsal:
    Tak jsem si přečetl vaše názory. Každý máme asi kousek pravdy.

    Co se týče školního vyučování doma, jsem přesvědčen, že k izolaci dojde. K izolaci ze strany dětského kolektivu - jsi jiný, nechodíš s námi, my tě k sobě nepustíme. Děti dokáží být velmi kruté. Také si nejsem jist, jak pro takovou skleníkovou květinku (i když s ní doma mluvíš a vysvětluješ) dopadne srážka s tímto světem v dospívání či dospělosti.

    Školní výuka má na druhou stranu nevýhodu v tom, že nevíš, co se během vyučování děje a nemůžeš to ovlivnit. Já jsem se na konci školního roku dostal na školní oslavu konce roku a nestačil jsem zírat - děvčata vyšších ročníků byla zmalovaná a oblečená jako, s prominutím, k...y Sad Opravdu zhnuseně jsem odešel, ale zjistil jsem, že takto oblečená děvčata (o chování si nedělám iluze) jsou idoly pro ostatní spolužačky. Ale pozor - za to nemůže až tak škola, jako rodiče, které dětem dovolují se takto oblékat! Školní stejnokroje jsou určitě řešením části problému. Mimochodem, pokud si děti uchovají kat. morálku tak nebudou mít ve škole prakticky žádného kamaráda (pro holky ještě těžší) a to si myslím, že ponesou velmi těžce, pak právě budou v kolektivu vyčleněni a i učitelé na ně budou koukat skrz prsty.

    Tak a teď co dělat? Izolovat děti (ne každý rodič má na to učit děti) nebo je pouštět do té džungle? No nevím...

    Nezlob se tahle část je demagogie a není logická "Co se týče školního vyučování doma, jsem přesvědčen, že k izolaci dojde. K izolaci ze strany dětského kolektivu - jsi jiný, nechodíš s námi, my tě k sobě nepustíme. Děti dokáží být velmi kruté. Také si nejsem jist, jak pro takovou skleníkovou květinku (i když s ní doma mluvíš a vysvětluješ) dopadne srážka s tímto světem v dospívání či dospělosti."
    Tak prvně toho je ušetříš, když zůstanou doma a právě vystavíš když chodí do školy. Protože se neúčastní spol. koupání, nechodí na sex. výuky, chodí slušně oblečena (dnes řečeno jako nemožná). Když chodí jen na kroužky kontakt s okolím neztratí. Už dnes je pravidlem (Bůh mi to teď odpusť, že to napíši), že děti běžně sakrují, kur...í, č.....í. To je potom úžasné je to odnaučovat. Víš, když jim tohle doma vysvětlíš aniž by se to naučili od spolužáků, tak je to nechytne, ale nemáš šanci při všech starostech vědět na co je máš každý den připravovat. Posílat děti do dnešních škol je hazard.

    Položím jinou otázku - jak dopadl střet světa se skleníkovou květinkou sv. Janem Křtitelem (čehože se to rodiče dopustili, když mu neumožnili žít mezi vrstevníky ????) . Ptám se co je víc, jestli dítě, které se cítí naprosto psychicky v pohodě (Ester, marushka - doporučuji číst signály) mezi svými vrstevníky, nebo mladý(á) katolík(čka), která se cítí nesvá a pohani ji nepříjmou v kolektivu od Boha naprosto odloučeného ??? Co je víc vrstevník bez nějakých potíží nebo katolík s potížemi ????? Myslím, že i my se snažíme volit "katolík s obtížemi", proč to upírat svým dětem ???
    Dětská dušička je moc úrodná puda a vzejde tam ledascos a je obtížné ten plevel pak neustále vytrhávat, a nezapomeňme, když tam nějaký necháme může se stát, že jednoho dne vše zahubí.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 19:56

    Závidím všem co dokáží své děti učit doma, bohužel máš Quido pravdu, já nejsem intelektuál a mám svou hlavu a proto třeba neumím češtinu (považoval jsem to za blbost to umět) a nevím jak bych je to učil, když to neumím.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 20:07

    Davide, dokážeš si představit situaci, kdy budeš muset děti pustit z domu? Ať už na ten mnou zmiňovaný intr, nebo kamkoliv jinam?
    Mikolajova argumentace nebyla demagogická. Demagogie je uvádění svatého Jana Křtitele. Proč? Jiná situace, prostředí, poměry, společnost, atd. Jan Křtitel byl drsoň a byl to chlap. Holky to mají těžší. Děvčata dokáží být několikanásobně krutější, než jejich klučičí protějšky. A to je fakt. Kluci si dají po hubě, ale v podstatě toho, kdo se nějak liší a stojí za svým názorem hluboce respektují a váží si ho. U holek je to jinak. Intrikují už od základky.
    Jistěže je důležité děti vychovávat k odvaze a schopnostem snášet i odmítání většinou. Ale věčně je chránit nemůžeš. To přece víš. A pokud se někdo domnívá, že ve dvaceti je člověk dospělý, ať si přečte ta tebou zmiňovaná telátka.

    Nikdo ti něvyčítá tvůj přístup. To ani omylem. Ale je nutný volit ten zlatý střed. Neříkám, že to neděláš. Jen na mě některé tvé reakce tak působí.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 20:13

    sv. Jan Křitel byl drsoň, když byl dítě ???? To mi nepříjde jako racionální posouzení, myslím že byl stejně křehký jako naše děti, ale byl dán na poušť aby tam zesíli, což asi mezi vrtevníky nešlo.
    Argumentace s poměry a jinou situací znám, ale myslím, že se moc nehodí, pak co by bylo pravdivé.
    Dobrá jsou to mé závěry, tak mi alespoň řekni co říkáš na tu encikliku ?
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime02.07.08 20:50

    No výborně, tak dej své děti na poušť Very Happy
    To už je komedie, promiň.
    Svatý Jan Křtitel byl vychován jak? Kde máš zprávy o jeho výchově? Rodiče ho chránili okolního světa?
    (Příště těch otazníků šest, jeden by byl špatně vidět).
    Argumentace s poměry a jinou situací je zcela na místě. Když chceš někoho, kdo alespoň z části odpovídá dnešním dětem, tak zkus třeba svatého Aloise. To je hezký příklad života v čistotě.

    Encyklika je samozřejmě v pořádku. Takže doufám, že už se připravuješ na vyučování dětí na druhém stupni, střední škole a škole vysoké.
    Já jsem neříkal, že domácí škola je špatná. Já jsem podotknul, že jakákoliv přehnaná snaha o izolaci dětí může být k jejich škodě. Navždy je ochraňovat nemůžeš a sám přiznáváš, že doma je vyučovat taky ne každý může.
    Lev XIII. totiž nejspíše počítal se situací, kdy existují katolické školy, kam je děti možné poslat. Dnes takové prakticky nejsou. Takže co uděláš? Nepošleš děti nikdy do žádné školy? Ne. A tím vlastně porušuješ doporučení Lva XIII. A o tom jsem mluvil.
    Chce to zdravý přístup. Vychovat děti k tomu, aby byly schopné vzdorovat zlému. Potřetí opakuji, že užívat rozum a zlatou střední cestu.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Sponsored content





    Rodinná morálka - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 5 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Rodinná morálka
    Návrat nahoru 
    Strana 5 z 13Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: